Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Irodai geek vagyok. Hogyan...

Irodai geek vagyok. Hogyan kezdjem az edzést?

Figyelt kérdés

Utoljára tesi órán mozogtam. Hanyag a tartásom, be van esve a vállam előre, fáj a derekam mindig. Egy gép előtt ülük napi 8 órát.

29 éves 175 cm 62kg férfi.

Nem tudok normálisan leguggolni. Has edzéskor fáj a derekam amikor felülést végzek.

Nagyon gyenge vagyok, most pl a nyári gumikat felnire szerelve nem bírtam el.


Hogy lenne érdemes gyúrni? Milyen gépeket használjak? Mennyi súlyal ? Pro tippek? Étkezésnél mire figyeljek?



2022. ápr. 25. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress egy kettlebell-csoportot a közeledben, rendes, vizsgázott edzővel. Másfél-két hónap, mire jól kitanulod a mozgásformákat, de már az alatt is sokat fogsz fejlődni. Fél évvel később már nagyon rendben leszel. Látható is lesz az eredmény, de inkább érezhető: használható, komoly erő a karban, derékban és lábban, jó testtartás, állóképesség, önbizalom.
2022. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hajnali nagy séta, munka közben nagy könyv szerinti kimozgások, gyógytorna. Amikor kezd okés lenni, akkor még pár hónap így, és terem. Kuncognak mondod gyógyulsz. Bitang kemény leszel, nyilván az úton végig kell menni.
2022. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy irodai geek vagy, egy genetikai hulladék, aki utoljára tes órán mozgott egy évtizeddel ezelőtt, hanyag a tartsádo, előre vannak esve a vállaid, állandóan fáj a derekad, egy nyári gumi felrakása is megerőltető számodra, akkor neked először gyógytornázni kéne, rengeteget nyújtani, rengeteget mobilizálni, rengeteget hengerezni. Keress fel egy gyógytornászt, aki megvizsgál, betanítja neked a tornát, aztán remélhetőleg pár hónap múlva már fogsz úgy állni reumatológiailag, hogy elkezdhess gyúrni, kedves ducibuci.

Mivel a tudásod mind edzés, mind táplálkozás szempontjából nulla, ezért ezt a pár hónapot most vagy arra szánod, hogy a gyógytorna mellett képzed magad, cikkeket olvasol, tanulmányokat olvasol, meghallgatsz néhány szakmai podcastot, aztán egy alaptudással felvértezve nekivágsz a kondizásnak, vagy maradsz tudatlan. Ha utóbbi, akkor mindenképpen keress majd fel egy jó személyi edzőt. Ő ad majd egyénre szabott pro tippeket.

Persze most is nekiállhatsz gyúrni, durrantgatni, pumpálgatni, gépeket rángatni, csigákat húzógatni, felülésezgetni, mell-bicepszezni, lehet még hanyagabb a tartásod, előre eshet még jobban a vállad, fájhat még jobban a derekad. Ha neked ennyit megér, hogy a 30-as karodból 31-es legyen, akkor hajrá! Én azért csak a gyógytornásznál kezdenék.

Ne akarj arra a sorsra jutni, mint ez a szánalmas véglény:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__113..

2022. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben egy szakembert kéne felkeresned, mert itt nem fogsz választ kapni a kérdésedre.
2022. ápr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Az edzés annyi hogy lemész azt edzel, sosem értettem mi a francért túltudományoskodni (főleg, mivel azok okoskodnak legtöbbször akik a hátsó sorban állnak). Aki versenyezni akar az nyilván ne olvassa ezt a kommentet, de most komolyan, az ideböfögő nagyon okos emberek közül vajon hányan versenysportolók?
2022. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"Az edzés annyi hogy lemész azt edzel."

Persze. Csak ha az az edzés egy rakás szart nem ér, akkor minek? Fejlődni úgyse fogsz tőle. Akkor minek?

Túltudományoskodni valóban nem kell a dolgokat. Versenyzői attitűdöt nyilván nem kell elvárni az emberek 99 százalékától. De ha valakinek az edzése pocsék, akkor az maximum arra lesz jó, hogy lesérüljön. Egy kicsit azért érdemes képben lenni edzés szempontjából. Ebben azért remélem egyetértünk, kedves 5-ös.

2022. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne keverjük az edzésmódszert a táplálkozástudománnyal kedves 6os. Az idióta módon történő súlyrángatás egy dolog, a grammra kimért, 8 ételhordó tasiban hurcolt csirke rizs egy másik. Teljesen felesleges a táplálkozásra figyelni, főleg egy 62 kilós kezdőnek. Az ilyen egyen sokat, hogy legyen egy tömege, amiből azzán évek múlva lehet szobrászkodni. Csirke rizzsel nem mindenki tud tömeget építeni
2022. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki beszélt itt csirke-rizsről? Ezen szerintem már mindenki túl van a mai világban.

A kajára célszerű odafigyelni, pláne kezdőként. Szerintem minden civil ember jobban járna, ha odafigyelne a bevitt kalóriamennyiségre és tápanyagra, különöse egy sportoló. Nem kell túltudományoskodni a táplálkozást, ez igaz. De a legtöbb kezdő azt sem tudja, hogyan kell kalóriát számolni, hogy mik a mikrotápanyagok, hogy mire való a fehérje. Nekik célszerű képezni magukat egy minimális szinten, ha szeretnének fejlődni. Ha mást nem az egészségük érdekében.

Az edzésnél is pont az a baj, hogy neked talán evidencia a helyes edzéstechnika, de a legtöbb kezdő egy súlyzót nem tud jól megfogni. A legtöbb kezdő ott tart, hogy mell-bicepsz, gép-csiga, kis súly & sok ismétlés, durrantás, pumpálás, felülés, nyak mögé húzás. Aki szeretne a gyúrásban egyről a kettőre jutni, és mondjuk nem szeretne rendszeresen lesérülni, annak egy kicsit ennél többet kell tudnia az edzésről. Igaz?

2022. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, nekem nehezen hívóként az vált be tömegelésnél, hogy minél több kalóriát eszek (amit nyilván zsírból, chból és cukorból viszek be). Csak a fehérjét számolom. Nehezen hízok, nehezen zsírosodok, nehezen vizesedek, szóval tiszta kajálással gyakorlatilag egész nap ehetnék hogy bevigyem a napi minimum kalóriámat. Most jönnek fel szépen a kilók, nekem az kell most főleg
2022. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez naturálon gyakorlatilag annyit jelent, hogy hízókúrán vagy. Azaz jól be fogsz hízni annak reményében, hogy feljöjjön rád 1 vagy nagyon jó esetben 2 kiló izom. Gondolom utána szálkásítani is fogsz, meg száradni. Talán vízhajtani is.

Akine ennyit ér az egészsége, hogy zabáljuk a kalóriát, legyen elég fehérje, hízzunk, nőjjünk, legyen vastag karunk, annak tökéletes a te hozzáállásod. Aki egy kicsit komplexebben, optimálisabban, egészség orientáltabban látja ezt a konditerem dolgot, annak célszerű egy picit összetettebben látni ezt a kajálás dolgot.

2022. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!