Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szintentartásnyi kalórián...

Szintentartásnyi kalórián edzés, vagy alacsony kalóriatöbblet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Augusztus óta próbálok izmot építeni, eddig viszonylag jól haladok, +8kg jött fel azóta, bár az utóbbi időben inkább már csak szinten tartok, mert rájöttem, hogy felesleges a tömegelős-szálkásítós időszak naturálban, mert mire lenne érdemleges tömeg rajtam, amit érdemes lenne leszálkásítani, addig a szálkásítás végére nem maradna meg annyi izomtömeg, ergo teljesen értelmetlennek tartom.


Az utóbbi 3 hónap szintentartással telt épp ezért. 170cm és 80kg vagyok, ez egy kicsit soknak tűnik, ennél több nem szeretnék lenni már, ez már nagyon a max amit terveztem.


Augusztusban 2000 kalória körül kezdtem el izmot építeni (igen, ez rettentő kevés ehhez, de hát ez az ára annak, ha 8 hónap alatt ~35kg-tól szabadul meg az ember 1500 kalórián... Azóta bánom, mert tönkrevágtam az anyagcserémet és csak most kezd helyrejönni.), most már 2600-zal is szinten tartok.


Mit tanácsoltok, érdemes lenne 2900-ra emelni, vagy jó ez a body recompos időszak, és maradjak ennél a szintentartásnyi kalórián?



2022. ápr. 27. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Már eleve abba belekötnék, hogy a tömegnövelésnek és a szálkásításnak nincs értelme naturálban. Szintentartást érdemes beiktatni, de inkább azért, hogy pszichés és élettani szempontból helyreálljanak a dolgok. Lehet, hogy lesz recomp, ha minden rendben, tudsz pihenni, aludni és edzeni megfelelő mennyiségben és minőségben, optimalizálva van a NEAT, nagy a fizikai aktivitásod, jó a genetikád stb., de én inkább abból indulnék ki, hogy így nem történik semmi testkompozíciós szinten, és maximum igen, akkor meg tüzijáték, de nem erre alapoznék. Ez így nem lesz olyan hatékony, mint a kalóriatöbblet, ezt el kell fogadni. Egyszerűen el kéne felejteni a szélsőségeket. Pl. van különbség aközött, hogy "tömegelek" és össze eszel szemét kajából annyit, hogy rádjön 10kg, amiból 8kg zsír, meg aközött, hogy 3 hónap alatt felszedsz 5 kilót, 8 hét alatt leszálkásítasz és ha (!) mindent jól csináltál, akkor a fele izom. Szintentartó fázis meg értelemszerűen kell közte. Gondolom érthető a különbség.
2022. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!