Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudom azt, hogy mikor...

Honnan tudom azt, hogy mikor kell szálkásítanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

-30kg után elkezdtem izmot építeni. 175 cm és 77kg voltam akkor, amikor elkezdtem, ez tavaly augusztus elejét jelenti.


Ma 85kg vagyok, +8kg jött fel, havi szinten átlagban kevesebb, mint 1 kg.


Mindenki azt mondja, hogy a "tömegelés" (nem szeretem ezt a szót használni naturálként) minimum 1,5-2 évig kell, hogy tartson.


Épp emiatt félek belekezdeni a szálkásításba, mert mi van akkor, ha nem végeztem érdemi munkát 9 hónap alatt, és felesleges lenne az egész?


Honnan tudja valaki azt, hogy van-e rajta elég izom ahhoz, hogy megérné leszálkásítani?



2022. ápr. 29. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a naturál szálkásítással, hogy a tartós, drasztikus kalória-visszafogás (deficit) egy szimpla fogyási állapotot fog eredményezni, ami által csökken a testzsírod és a felépített izomtömeg is. Ezért nem éri meg naturálban feltömegelni, aztán leszálkásítani, mert ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy behízol, feljön sok zsír, kevés izom, aztán lefogysz, lemegy sok zsír és jó eséllyel túl sok izom.

Ezért kell naturálban ezt a testépítés dolgot úgy felfogni, hogy progresszív szemlélettel edzünk, minimális kalóriatöbbletben sporttáplálkozunk, eleget alszunk, szeretjük a barátnőnket, aztán ennyi. Még a naturál bodybuilding versenyzőknek is komoly gondot okoz ez a tömegelős-szálkásítós ciklikusság. Éppen ezért van az, hogy a legtöbb naturál versenyző a többedik bajnoksága után sem tud értékelhető tömeggel színpadra lépni. Ha elmész egy naturál versenyre, akkor láthatsz kimagaslóan jó formákat, de a legtöbb srác valójában úgy fog kinézni, mint egy lebarnítózott úszó/bokszoló. Nem éri meg az időt, az energiát és a pénzt, hogy az ember naturálon úgy fogja fel a gyúrást, mintha kokszolna.

2022. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezzel nem tudok vitatkozni.

4 hónapja már szinten tartok, mert rájöttem, hogy felesleges naturálként a tömeg-szálka ciklus, épp azért, amiért írtad is.

A szálkásítás minden héten megfordul a fejemben, de végül sosem döntök amellett, mert átgondolva teljesen feleslegesnek tartom.

2022. ápr. 29. 20:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha tükörbe nézel, és úszógumid van, vagy pocakod, akkor fogyózól.

Amúgy nem.

2022. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak te látod magad. Valamennyi fölösleg van rajtad különben nem lennél ilyen súlyban. Ha csak nem akarsz valami beach body-t én próbálnék minimális kalóriatöbblettel fejlődni és később (akár évek) mehet szálkásítás. Nyilván nem úgy hogy nem eszel semmit és 5 órát kardiózol de attól még hogy natúr vagy meg szabad próbálni leadni egy kis zsírt.
2022. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazából még nem edzel egy éve, valószínűleg még nincs akkora izomtömeg ami indokolná. Eddz még pár évet és állj neki akkor. Akkor van baj amikor valaki félévente nekiáll valami újnak és csak egyre szarabbul néz ki.
2022. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valójában már másfél éve edzek, de gondolom a fogyás részét a dolognak nem nagyon kell beleszámítani. (súlyzós edzések voltak akkor is)
2022. ápr. 30. 07:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi a célod? Versenyzés? Vagy csak hobbi sportolo vagy? Vagy szimplan azt szeretned hogy egeszsegesebb legyel es ne lihegj ha fel kell lepcsozni 2 emeletet? Az izom epites nagyon lassu folyamat, foleg naturalon. Eloszor is gratula a fogyasodhoz. -30 kg nagyon korrekt. De 1 ev alatt nem hiszem hogy olyan hatalmas izomtomeget epitettel fel, ami leszalkasitva jol kutat. Turelem. Kell ez bizonyos "izom erettseg, suruseg". Es az nem 1 ev alatt lesz meg. Szerintem inkabb tomegelj meg 1 evet. De nagyon tisztan, hogy minel kevesebb zsir legyen rajrad. Es majd inkabb jovore.

De ettol fuggetlenul siman csinalhatsz egy 4 hetes "tesztet". Ha lemegy 3-5 kg viz, zsir, mar azert tisztabb kepet kapsz. Es el tudod jobban donteni.

2022. ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már lesz rajtad jelentős mennyiségű izom, ellenben a töködig leér majd a beled, akkor mindenképpen el kell majd kezdeni.
2022. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Komolyan veszem nagyon egyébként. Kalóriát számolok, makrókat, 2g/testsúlykg fehérje megvan minden nap, és ez a 2g csak a minimum (tudom, hogy kevesebb is elég lenne, de így jön ki általában, fehérjepor nélkül..)

Napi 8 óra alvás is megvan, bukásig történő edzések, szóval minden klappol, de valószínűsítem, hogy nem építettem annyi izomtömeget ennyi idő alatt, hogy lenne is értelme elkezdenem.


Nem versenyzésre készülök, csak hobbi szinten csinálom, viszont próbálom így is kihozni magamból a legjobbat. (Ha már valamit csinálok és időt szentelek rá, akkor vagy 100%-osan, vagy sehogy, ez az én elvem.)


Köszönöm a válaszokat, mindenképpen folytatni fogom még egy jó ideig, csak fejben kell lerendeznem magamban azt, hogy hízni kell ehhez a folyamathoz. (Ez nálam egy mentális dolog inkább, mert mindig is kövér voltam, és így hízni kicsit fura, hiába tudom, hogy ez most teljesen más.)

2022. ápr. 30. 19:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaszámolás, a makrotápanyag menedzsment és a 8 óra alvás nagyon jó, viszont az tévedés, hogy a bukásig történő edzés a fejlődés kulcsa. A súly, az intenzitás és a volumen optimális variálása a fejlődés kulcsa, nem a bukás. Felesleges regenerációs költséget okozunk magunknak, ha minden egyes edzésen bukásig megyünk minden sorozatnál, minden gyakorlatnál. Hosszútávon nem lesz célravezető, még nem naturálon se.

Továbbá nem kell hízni a fejlődéshez. Semmilyen sport nem ér szart se, ha amiatt neked híznod kell. A magas testzsír nem egészséges, pláne esetedben különösen gond, hiszen hízós típus vagy, utálod is emiatt, ha jön a pocak, jön a háj, úgyhogy ez még pszichésen sem jó számodra. Felejtsd el.

Nagyon minimális kalóriatöbblet, nem eszetlen tömegelés, kiegyensúlyozott sporttáplálkozás, okos edzésprogram. A többit úgyis tudod.

2022. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!