Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálba csak ilyen gyenge...

Naturálba csak ilyen gyenge formákat lehet elérni nagy átlagba?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


178 cm, 85 kg vagyok és 25 éves. 4 évig kick-boxoltam szóval nem vagyok egy anti-sportoló. 18-20 évesen sulyzoztam is de nem szerettem. Most sincs sok kedvem hozzá de az utóbbi 1-2 évben feljött pár kg, izom meg lement. Az alkatom ektomorf mezomorf közötti, vékony végtagok de a vállaim viszonylag szélesek, felsőtestem, felkar elég masszív, alkar meg lábszár nagyon vékony. A lényeg h haverom már 4-5 éve gyúr és azt mondta h naturalba ettől többre ne szamítsak, kb. ilyen formám lesz mint amiket linkeltem. Heti 3x járnék terembe egy teljes testes edzést lenyomni, 4-5 osztott edzés kizárt. Kaját nem méregetném, max nagyjából h mennyi kalóriát viszek be meg a fehérjét. De ha csak ilyen gyenge formákat érhetek el natúrba akkor inkább bele se kezdek, ezekért nem éri meg 1-1,5 órát súlyzózni amit amúgy se szeretek, akkor inkább vissza megyek kick-boxolni azt legalább élvezem. Egy ilyen formáért megérné küzdeni:

[link]

De ez naturalba plane heti 3 edzéssel, számolgatás nélkül esélytelen, hiú ábránd.


2022. máj. 4. 00:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

A délután folyamán, majd le írom részletesebben.

De ha egy ilyen formát szeretnél naturálba, akkor az olyan 3-5 év.

2022. máj. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
A haverod nagy szekértő lehet...🤦Az első két csávón szinte izom sincs, ne ez legyen a mérce. Szép eredményeket el lehet érni naturálban is, nézz meg egy testépítőt, azokból az időkből, amikor még nem volt kox. De ha eleve kedved sincs hozzá, minek erőlteted?
2022. máj. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az első 2 linket nem úgy kell érteni h ez a naturál max. Hanem h az én esetemben, aki alapból véknyabb alkat és nem heti 4-5 edzést csinálna csak 3-at, meg nem követ szigorú étrendet, nagyjából egy ilyen formára számíthat. Nyilván ettől sokkal jobbat is el lehet érni azt tudom, de az én esetemben ez a realitás.
2022. máj. 4. 01:33
 4/17 A kérdező kommentje:
18-20 évesen amikor súlyzóztam kb. úgy néztem ki mint az első, csak kicsit zsírosabban. Nagyobb karral de hasam is volt azért.
2022. máj. 4. 01:35
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Az ókori Hellászban nem volt koksz például, és ahhoz képest néhány szobor alaposan kigyúrt testet ábrázol, amelyek meglehetősen realisztikusak - feltételezhetően lehetett látni akkoriban is ilyen beach bodykat…
2022. máj. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Sokmindent el lehet érni, de ha nem táplálkozol tudatosan és nem teszed oda magad edzés közben akkor semmi se garantált. Van ilyen ismerősöm aki lejár 10 éve, sose számolt kalóriát, issza a fehérjét és a kreatint edzés után/előtt és hát a magához való ereje megvan, de mellé el van hízva. Testépítő szemmel nem néz ki jól.
2022. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Képzelj magad elé egy tornászt és nézd meg egy IPF erőemelő lábát és akkor nagyjából képet kapsz arról, hogy mi a "naturál max". Az, hogy te mit érsz el azt befolyásolják egyéni tényezők: genetika és befektett munka.
2022. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

A jó öreg "mi érhető el natruálban" kérdések.

Ha az edzésed poweres szemléletű, nagy súlyos, progresszív, optimálisan programozott, a táplálkozásod a célnak megfelelő, kiegyensúlyzott, a regenerációd pedig elegendő, kielégítő, akkor naturálban is nagyon szép eredményeket el lehet érni. Nyilván a genetikán is hatalmas szerepe van, de ha megnyugtat, akkor annak szteroidok mellett is. A hazai naturál versenyszférából csak három atléta:

[link]

[link]

[link]

Világos, hogy ezek a sportolók versenyzők és különösen jó genetikájúak. Nekik az edzésre és a táplálkozásra való odafigyelés teszi ki a komplett napjukat. Fene tudja, hogy már hány évet tettek a testépítésbe. Csak mutatom, hogy naturálon léteznek olyan fizikumok, amiket a legtöbb kokszos is megirigyelne. De hozhatom példának a legelképesztőbb nemzetközi naturál versenyzőt, Bob Waterhouse-t is:

[link]

Nyilván nem valószínű, hogy bárki közülünk Bob Waterhouse szintű formát fog majd hozni valaha is, de ha nem vagy egy ducibuci-féle genetikai selejt, akkor azért ki lehet ám hozni tömeget és szárazságot naturálban is.

Meg kell hozzá dögleni? Ja. Rengeteg évet bele kell tenni? Ja. Képes erre minden gyakorikerdesek.hu felhasználó, minden hobbigyúrós? Dehogy. De ez így van rendjén.

2022. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Akarsz 10+évet edzeni?

Ha a válasz igen,akkor szép eredményt érhetsz el.

Azért nem feltétlen kell ilyen sok idő,mert 4,5,6 év is látszik,ha tényleg szereted csinálni.

Viszont ha ilyen 1,2 év alatt edzegetés,meg "nyárra kigyúrom magam" mentalitásod van,akkor meg felejdsd el!

2022. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
8, akiket itt belinkeltél, azok közül kb csak a superman-es pólós zsírcupákból nézem ki, hogy naturál.
2022. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!