Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti 4 napos edzéstervet...

Ha heti 4 napos edzéstervet csinálok. 2x felsőtest, 2x alsotest, akkor az mindegy, hogy az alsotestet vagy a felsőtestet veszem előre?

Figyelt kérdés

Példa:


Hétfő: Alsotest

Kedd: Felsőtest

Csütörtök: Alsotest

Péntek: Felsőtest


Vagy


Hétfő: Felsotest

Kedd: Alsotest

Csütörtök: Felsotest

Péntek: Alsotest



2022. máj. 5. 10:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Van ennek bármifajta jelentősége? Fejlődés vagy regeneráció szempontjából?
2022. máj. 5. 10:10
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát el kell döntened, hogy melyik edzést kövesse egy két napos hétvégi pihenő, az alsótested vagy a felsőtested edzését? Ennek regeneráció szempontjából lehet jelentősége. Más szempontból nyilván semmi.
2022. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tökmindegy de ha úgy érzed neked számít csinálhatsz A-B hetet
2022. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, de ha már 4x lemész, ennél sokkal jobb felosztás is létezik.
2022. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Melyik az a jobb felosztás?
2022. máj. 5. 16:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Semmi baj a felosztással, heti 4 edzésnél ez egy jó módszer, mert heti 2x kap terhelést minden izomcsoport.


Talán, amit meglehet még próbálni, az a Toló-húzó-láb-teljes test, bár ez még mindig rosszabb, mint az alsó-felső

2022. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5

Mikor 4 napot edzettem, én úgy osztottam fel, hogy: mell-bicepsz, hát-tricepsz, váll, láb. Persze ez is egyénfüggő, van aki inkább a vállat és a tricepszet csinálja egybe, nekem a hát az errősségem, a váll viszont a gyengém, ezért kell egy teljes edzés a vállra.

2022. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez az alsó-felsőtest felosztás egy marhaság. Csak gondolj bele, alsó testen van 2 izomcsoport amire edzened kell, a vádli amire 2 max. 3 gyakorlat kell, meg a comb amire 4 gyakorlat bőven elég. Ez max. 7 gyakorlat és ennyi kész vagy, max. 40 perc és megvagy.

A felsőtesten viszont ott van a hát, mell, bicepsz, tricepsz, váll, has. A mell és ház nagy izomcsoport tehát 4 gyakorlat, többi kicsi 3 gyakorlat. Ez összesen 20 gyakorlat kb. És akkor még nem beszéltem a csuklyáról meg az alkarról mert sokan ezekre is külön edzenek 1-2 gyakorlattal. Tehát iszonyat aránytalan az elosztás. Egy vádli-comb mellé simán elférne pl. 3 váll gyakorlat.

Meg ha naturál vagy teljesen fölösleges minden izomcsoportot 2x edzeni, elég egyszer is egy héten de akkor a kicsike menjen 3 nagyokra minimum 4. Egy kemény lábedzés után a 2 nap szünet kevés, hétfőn láb majd csütörtök megint.

Egy példa:

Hétfő: bicepsz-hát

Kedd: mell-tricepsz

Csütörtök: váll-has

Péntek: láb

2022. máj. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az alsotest napon edzem a vádlit, combot, hasat és törzset is. A többit pedig felsőtest napon
2022. máj. 6. 01:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Alsóban bicepsz,tricepsz ,has is van.

Az alsó felső felosztást igy kell elképzelni.

Egy kimerítő mell hát váll után jobb a karokat másik nap leedzeni.

Nekem ez jött be.

2022. máj. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!