Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van esélyem a 100 kilós...

Van esélyem a 100 kilós fekvenyomásra?

Figyelt kérdés

egy éve edzek. 62-64 kiló környékén mozgok. naturál vagyok és hobbista. nem tömegnövelek, nem is szándékozok. csak rendesen edzek és normálisan eszek.

szabad súlyos gyakorlatokból áll az edzéstervem viszont a fekvenyomás eddig valamiért kimaradt. két hónapja elkezdtem és imádom. szeretnék benne minél jobban fejlődni.

jelenleg az 50 kilóval megy a 7-8 ismétlés. Talán a 70 lehet az egy ismétléses maxom. kitartó edzéssel ezzel a testsúllyal elérhetem hogy valaha a 100 kg szériasúly legyen? ha már ötöt bele tudnék nyomni a 100-ba az nagyon jó lenne.



2022. máj. 5. 20:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod, akkor ilyen testsúly mellett natúrban várhatóan 110-120 kg-os maxnál fogsz megállni.

De ez is évek múlva lesz, ha ragaszkodsz ahhoz, hogy 65 kiló környékén maradjon a testsúlyod.

2022. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

jelenleg nem számolom a kalóriát. nagyon fontos nekem az egészséges táplálkozás szóval azon vagyok hogy a lehető legtöbb vitamint ásványi anyagot nyomelemet meg mindent bevigyek élelmiszerből, de ennyi. nekem ez a mérlegelős, számolgatós, alkalmazásba írogatós, grammra kiszámolt, fehérjében gazdag étkezés nem az én világom sajnos. szóval nem valószínű hogy én izomba vagy zsírba olyan jelentősen feljebb mennék. max egy-két kilóval.

szerinted elérhető a testsúly duplája nyomásban? nagyon örülnék.

2022. máj. 5. 20:47
 3/19 A kérdező kommentje:
tudom hogy ebbe a topikba már csak kamu troll szerepjáték kérdést lehet kiírni étrendkiegészítőkről meg fekvőtámaszokról de gondoltam talán lehet még itt igazi segítséget is kapni. szóval jó neked ha ez csak bemelegítő súly. egyszer szeretnék én is arra a szintre eljutni. ezért edzek.
2022. máj. 5. 20:48
 4/19 anonim ***** válasza:

#3


1-es vagyok. Szerintem egy átlag naturál nem éri el a testsúly dupláját nyomásban (jómagam is azon dolgozom, de sajnos nem jön össze).

Ónozó Szabolcs állítása szerint még naturál volt, amikor a 67,5 kilós súlycsoportban 142,5-öt nyomott, tehát nagyon tehetségeseknek valószínűleg sikerülhet. Ezt a beszélgetést ajánlom figyelmedbe:


https://www.youtube.com/watch?v=fi_-11PR0U0&t=968s

2022. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Thepanash 66 kilósan kinyomja a 170-et és naturál. elvileg. nézzétek meg instán.

köszönöm amúgy a linket. szerinted akkor a 100-ba ötöt belenyomni ezzel a testsúllyal nem kizárt számomra? valamiért azt érzem mérföldkőnek.

2022. máj. 5. 21:03
 6/19 anonim ***** válasza:

#6


100-ba 5 az mehet.


66 kilósan 170 nagyon nem tűnik naturálnak. Nézd meg az idei feknyomó OB-eredményeket, 74 kilósoknál raw-ban 165-tel nyert a srác, aki amúgy tudtommal nemzetközi versenyző.

A 66 kilót (amiben te is lennél) 127,5-tel nyerték:


[link]

2022. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszönöm. akkor reménykedem. nagyon azon leszek minden erőmmel hogy fejlődjek. bárcsak a nyomásom is úgy jönne, mint a felhúzás meg a guggi.
2022. máj. 5. 21:23
 8/19 anonim ***** válasza:
Én naturál edzek évek óta, 71 kg körül vagyok, olyan 15%-os testzsirral, és az egy ismétléses maxom 120. 100-ba tudok 5 ismétlést. Évek óta ennyi, naturálban pár év után stagnál. Ha kifejezetten erőemelő edzéseket végzel, talán lehet jobb. Testsúly duplája igen necces naturálban, max nagyon jó genetikai adottságokkal.
2022. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100 kg fekvenyomásban, normális étkezés mellett, egyáltalán nem lehetetlen.
2022. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen magas vagy de 62 kiló az elég kevésnek tűnik.

Nem kell feltétlen mindent kimérned meg számolnod, de többet kéne enned úgy általában. Azért nagyjából ha tudod mennyit eszel akkor nem olyan nehéz azt növelned.


60 kg maradsz akkor nem fog az izommennyiség nőni rajtad, anélkül pedig a kifejtett erő sem fog nőni. Méret és erő függésbe van egymástól.

2022. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!