Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzés vagy a...

Teljes testes edzés vagy a felsőtest-alsotest bontás a hatékonyabb (heti 2 felsőtest-2 alsotest edzés)?

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Heti legalább 3 napra érdemes szétbontani úgy az izomcsoportokat, hogy minden napon az edzés alatt lévő izomok össz mérete hasonló legyen. Kezdetben jó lehet a felsőtest-alsótest bontás, de pár hónap után nem fogsz tudni rendesen leedzeni. Annyi energia kell egy fél test leedzéséhez, amivel senki sem rendelkezik. A végére annyira belefárad az ember, hogy bizonyos izmokra nem jut energia, nem tudja rendesen megedzeni őket. A legkeményebb napok a lábnapok. A lábizmok a folyamatos terhelés miatt sokkal szívósabbak, olyan terheléssel kell edzeni őket, hogy a legtöbben már egy combfeszítő + hajlító edzéstől teljesen kidőlnek.

Heti 2 felsőtest - 2 alsótest edzés jó lehet, de ne ugyan az legyen. Heti 2 edzés semmilyen izomcsoportnak nem kell, nem lesz idejük regenerálódni. A felsőtestet szét tudod szedni 2 részre, az alsót már nem igazán. Szóval érdemes vegyíteni edzésen.

2022. máj. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Alsó felső semmiképp, aránytalan, alsó napon összvissz 2 izomcsoportra kell edzeni, felsőn meg min. 6. Teljes test jó ha naturál vagy, pláne ha kezdő.
2022. máj. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...manapság divat ez a többször edzek valamit dolog. Igazából akárhogy csináltam a teljes testet fáradt és enervált voltam állandóan. Egy idő után tényleg jó ötlet lehet szétbontani és egy hétig hagyni regenerálódni. Mindenki csak a szintézissel dobálódzik, azt elfelejtik, hogy az izmok, szalagok, ízületek is igénylik a gyógyulást, nem is beszélve az idegrendszerről.
2022. máj. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Teljes test heti 3x. De ha már 4x lemész, akkor érdemes osztott programban edzeni, pl. mell-bicepsz, hát-has, váll-tricepsz, láb, nem ilyen alsótest-felsőtest butaságokat csinálni.
2022. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyik se, max amig kezdo vagy. Inkabb 3 vagy 4 napos osztott
2022. máj. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Alsotesthez veszem a hasat és a törzset is.
2022. máj. 9. 09:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Jo de akkoris joval tobb ido/gyakorlat a felsotest edzes. Meg guggolas utan eleg necces meg felhuzni is nagy sullyal. Nem fog ugy menni mintha kulon nap lenne. Kb minden gyakorlatba csokken igy a suly meg a sorozatok is gondolom h ne 3 orat eddz felsotestre
2022. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Úgy kombináld a gyakorlatokat, hogy ne legyen olyan izomcsoport ami egymás utáni napokon ugyanúgy kap terhelést. Tehát például ha csak alsó-felső testre szeded szét és az alsóhoz tartoznak a törzs izmok is, akkor valószínűleg a felső testesnél nem fogsz tudni normálisan hátat edzeni, mert annál a legtöbb gyakorlatnál belejátszanak a törzs izmok is.

Illetve majd ki kell tapasztalnod, hogy neked mi válik be. Egy gyakori kombó a mell-bicepsz egy napon. Na, nálam ez teljességgel kizárt. Hátedzésnél akkora terhelést kap a bicepszem is, hogy külön arra nem is szoktam edzeni. Így külön nem is tudnék bicepszezni egy másik napon. Ilyen eltérések mindenkinél lehetnek, és lesznek is, legfeljebb kisebb mértékben. Ezekre oda kell figyelni. Edzés nélkül nem lehet igazán jó edzéstervet összeállítani, mindenkinek más az ideális.

2022. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hatedzesnel pont az lenne a lenyeg h ne karbol dolgozz hanem hatbol 😀 hasznalj gurtnit meg mas fogast. Nem lattam meg olyat akinek hat edzestol 45os kidolgozott karja lett
2022. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Én se láttam még olyat, de ez a gyakorikérdések specialitása, hogy nem kell bicepszezni, mert hátedzés közben kap a bicepsz elég terhelést. Nem is tudtad?😆

2022. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!