Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv, vagy inkább ösztönö...

Edzésterv, vagy inkább ösztönös edzés?

Figyelt kérdés

Edzésterv, vagy inkább "amihez most kedvem van" rendszer szerint edzel?

A kérdés abból adódik, hogy összeraktam egy szuper gyakorlatsort, viszont ha foglalt a gép/súly, nyilván borul az egész. Azt gondoltam ki, hogy az adott napon, pl: láb napon nem egy előre összeállított gyakorlatsor szerint edzenék, hanem ahogy épp kedvem van, viszont megfelelő intenzitással, nem lazsálva, ugyan úgy működhet, mint egy előre betervezett gyakorlatsor? Illetve ti vezettek edzésnaplót? :)



2022. máj. 11. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én terv szerint haladok. Naplót nem vezetek de mindig emlékszem, hogy előző edzésen hogyan voltak a rendes gyakorlatoknál a munkasorozatok, mekkora súly, hány ismétlés. Hétfőn (és pénteken) szoktam lábazni mert akkor hirtelen tele van a terem (de szinte senki nem guggol), de amúgy nem szokott gond lenni a hellyel. Vagy legfeljebb más sorrendben csinálom a gyakorlatokat.
2022. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Terv szerint kell haladni, program szerint. Persze nyilván attól függ, mi a cél. Ha csak mozogni szeretnénk, egészséget megőrizni szeretnénk, kikapcsolódni szeretnék, akkor tökéletes az "amihez most kedvem van" attitűd. Én is sokszor gondolkozom rajta, hogy be kéne iktatnom egy-egy deload hetet, mint a nagyok, de én nagyon eredményorientált ember vagyok sajnos.

Ha viszont komolyabbak a céljaid, szeretnél ténylegesen egyről a kettőre jutni, szeretnél hosszútávon fejlődni, szeretnél komolyabban erősödni, komolyabban izmosodni, akkor fog kelleni egy konkrét terv. Nem véletlenül edz minden valamire való atléta tréning program szerint.

2022. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy egy teremben lehetetlen tartani a programot :/ Rengeteg ember, mindenki vár valamire. Lehet befejezted a fekvenyomást, következik a scott bicepsz, viszont 3-an állnak sorba. Szerintem fix terv alapján csak saját otthoni teremben lehet edzeni. Mert valami úgyis foglalt lesz a tömeg miatt :/
2022. máj. 12. 05:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem vagyunk pár százezren, akik nem otthom edzenek, mégis képesek tartani egy tervet. Én az első két évben semmi nem csináltam néhány alapgyakorlatokon kívül. Csak guggoltam, felhúztam, fekvenyomtam és guggoltam. Ergo mindig vagy a keretben voltam, vagy a fekpadon, vagy az állványon, amik köztudott, hogy mindig foglaltak egy teremben. Mégis tudtam tartani a tervet.

Ha fekvenyomás után scott-bicepsz jön, de hárman állnak sorba, akkor kiveszel két kézisúlyzót és nyomod azzal. A bicepszezés pont a leginkább mindegy gyakorlat. Valójában tök mindegy, hogy mivel csinálod, pláne naturál hobbigyúrósként, pláne kezdőként. Azzal egyébként sincs baj, ha egy adott gyakorlat után nem tudod csinálni a következőt, mert foglalt a gép vagy bármi. Kihagyod, aztán majd visszatérsz. Előfordul.

A gond akkor van, ha maga a terv szar (vagy nincs is) és vállvonogatás után jön a karhajlítás, utána a hasprés, utána a lábtoló, utána az evezés, utána a koponyatörő, utána a tárogatás. Ha valakinek így néz ki az edzése, az nyilván nem biztos, hogy olyan nagy fejlődésre számíthat.

2022. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ebben az ösztönös edzésben nem hiszek. Hogyan biztosítod a növekvő terhelést, ha nem tudod, miből mennyit csináltál előző alkalommal?


Nekem a teremben az esetek kb. 70%-ában sikerül egy az egyben tartanom a tervet. Kb. az esetek 25%-ában, ha egy gép foglalt, amikor az jönne, akkor simán átvariálom a sorrendet. Abban az 5%-ban, amikor meg egy négy fős csoport befoglal egy órára egy gépet, akkor meg használok másik, hasonló gépet vagy szabadsúlyos gyakorlatot.

2022. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mindíg felírom, hogy mekkora súllyal mennyi ismetlésre voltam képes a tervben szereplő gyakorlatnál, így pontosan nyomon tudom követni a fejlődésem. Egyáltalán nem nagy meló, viszont szerintem annál hasznosabb. Ilyen ösztönös edzés működhet, de csak ha már 10+ éve nyomod.
2022. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én általában emlékszek rá mit milyen súllyal csinálok, meg arra is, hogy mennyit fejlődtem.


Szépen összeraktam az edzéstervemet és csak apró változtatásokat szoktam rajta csinálni ha mondjuk egy adott testrészemnek több regenerációra van szüksége.


De az hogy azt csinálom amihez kedvem van az nem működik. Edzőterembe nem relaxálni megyek hanem edzeni, ami nem mindig kellemes.

2022. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a terv vált be, kivéve váll edzésnél. Mindhárom részére 2-2-2 gyakorlatot csinálok, van, hogy pl. első deltára mellről nyomás + előre emelés csigán. Köv. váll edzésen nyomás vállgépen + előre emelés kézisúlyzóval, vagy fejfölé nyomás egykezes súlyzóval + előre emelés tárcsával. Szóva vállnál én váltogatni szoktam, nekem ez jött be, de csak a vállnál, ki tudja miért...
2022. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs fix. Az izomcsoport adott, de a gyakorlatok meg a sorrend nem. Ha foglalt pl a guggoloallvany es meg sok van neki akkor kezdek pl merevlabassal. De siman csak szabad sullyal is le lehet edzeni kb mindent. Az h scott padozol vagy allva karozol ruddal szinte tokmind1 pl.. sot szabad sullyal am is jobban jarsz
2022. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!