Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért ragaszkodom ennyire a...

Miért ragaszkodom ennyire a mérleghez?..

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lassan másfél éve elkezdtem életmódot váltani, leadtam 9 hónap alatt 38kg-ot, majd tavaly júliusban elkezdtem izmot építeni.


A probléma az, hogy túlságosan hagyatkozok a mérlegre.. Tudom, hogy 1 nap alatt több kgot is változhat a súlyunk, akár úgy is, ha reggel méred minden nap, de akkor sem tudok ezzel megbarátkozni..


Főleg úgy, hogy izomépítéshez nőnie kell a súlyunknak és tudom is ezeknek az elméletbeli részét, mert másfél éve ezeken élek már.


Most is megláttam, hogy a 80kg-hoz képest ma reggel 81kg-ot mértem, és konkrétan rosszul érzem magam.. Mindig is kövér voltam, és talán mentálisan terhel le ez az egész, mert nem akarok ugyanoda visszajutni, ahol voltam..

110kg-ról indultam, lementem 72kg-ra, majd most 81kg vagyok, 9 hónap alatt felszedtem 9kg-ot, rengeteg változás van tükörben, tényleg ég és föld, de akkor sem vagyok elégedett, mert azt látom, hogy a mérleg többet mutat.. Nem értem..



2022. máj. 13. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Ez a baj a konditeremmel, a testépítéssel, és ezzel az eltúlzott fitneszvilággal, hogy a sok testképzavaros egyénben csak felerősíti ezt a pszichés problémát. Konkrétan ez az oldal is tele van ilyen emberekkel.

Ne ragaszkodj a mérleghez, nem mérd magad minden nap, nem kell, felesleges, irreleváns. Nézegesd a tükröt, de azt is csak pár hetente. Kérdezz meg a formáról olyanokat, akik nem a csajod/pasid, nem az anyád/apád, hanem független, semleges személy, aki képes megmondani a frankót, meg valamennyire ért is hozzá. Mondjuk egy barát. Az megmondja, hogy milyen benyomást keltesz, hogy nézel ki. Neki higgy, ne a mérlegnek. A mérleg szart se ér ilyen esetben.

2022. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

EGyetértek az #1 kommentelővel.


Nagyon félreviszi az arra hajlamos embereket a kóros súlyfigyelés.

2022. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Biztos no vagy. A noknek vannak ilyen "fszsagaik"
2022. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!