Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után miért nem tudom...

Edzés után miért nem tudom mozgatni a kezeim?

Figyelt kérdés
2napja èletemben először voltam edzeni.semmi tudás nélkül nekiálltam emelgetni a súlyokat,tudom hülyeség volt.ès azóta alig tudom a kezemet mozgatni.Aszt hittem az izomlàztol de már 2napja tart ez.Az lenne a kérdésem,hogy ez idővel elmúlik,ugye nem kell semmi orvos?
2022. máj. 19. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudod mozgatni a kezeidet? Olvasd el a saját kérdésed leírását. Na azért nem.

Ezért mondjuk mindig, hogy nem eszetlenül kell nekiugrani a konditeremnek azzal az igénnyel, hogy egy edzés alatt a duplájára növeljük a trinyónkat, mert ez lesz belőle. Ezért kell elolvasni a kondibérlet megvásárlása előtt egy-két szakmai cikket, meghallgatni egy-két podcastot, ne adja isten felkeresni egy edzőt. Beleestél abba a csapdába, amibe minden tipikus kezdő.

Nyugi, valószínűleg izomláz. Én életem első lábazása után egy hétig nem tudtam lépcsőzni. Nem viccelek, egy hétig.

Ha nem múlik a probléma másfél-két héten belül, vagy rosszabbodik, akkor menj el orvoshoz, de szerintem pár nap alatt nyomtalanul eltűnnek a tünetek, aztán újult erővel mehetsz szétbombázni magad a terembe. Ésszel, haver!

2022. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek előzővel, érdemes lett volna utánna nézni egy edzéstervnek, meg annak is, hogy hogyan kezdj el edzeni.


Szerintem izomlázad van, csak más mint amit eddig tapasztaltál. Első pár hét edzésnél csak nem szabad a határaidat feszegetned. A szervezeted nem szokott hozzá az edzéshez és ilyenkor ha megerölteted magad akkor bizony akár több mint 1 hétig is izomlázad lesz. Főleg az elején nagyon nehezen mozogsz ilyenkor.


Csak akkor nem izomláz ha mozgatás nélkül konkrétan fáj valamid, abban az esetben valszeg meghúztad

2022. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson edzeni amíg teljesen el nem múlik. Első nekifutásra elestél, nem baj, legközelebb óvatosabban.
2022. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy hónapig ( legalább )én alapozó , átmozgató edzést csinálnék , kisebb sulyokkal:

1. Hogy hozzászokj a mozgáshoz

2. Hogy megtanuld hogyan kell a gyakorlatokat helyesen kivitelezni

3. Hogy az izületeid is erősödjenek

Valszeg nem csak izomláz, hanem túlerőltetted az ízületeket is. Majd helyrejön , de legközelebb azért ésszel .

2022. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-5 napig is tarthat az izomlaz siman ha eddig szart se csinaltal most meg szetbombaztad magad 🤷
2022. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!