Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lányként a testépítést mennyir...

Lányként a testépítést mennyire nehéz elkezdeni?

Figyelt kérdés
Hol tudnék olyan információkat találni, amik hitelesek, és edzésterveket, amik jók egy nőnek is? Nem fontos, hogy magyar forrás legyen.

2022. máj. 21. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Edzésben nem tesznek jelentős különbséget a kromoszómák, ugyanattól fejlődsz mint egy férfi. Egy kezdő edzésterv, ami összetett gyakorlatokra alapozza a fejlődést és tartalmaz guggolást, fekvenyomást, akár felhúzást, legalább fél évig ideális lesz.

Testépítés mint hobbi, vagy szeretnél versenyezni is? A színpadra való szálkássághoz már vízhajtó és specializált étrend kell, az ennél bonyolultabb.

2022. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden pontosan ugyanaz mint férfiak esetében
2022. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor utánaolvasok pár kezdő edzéstervnek, lehet, hogy kiindulásnak bármi jobb, mint a semmi. :)
2022. máj. 21. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az interneten sok hülyeséget találni. Néhány alappont: a testépítés alapgyakorlataira koncentrálj: guggolás, felhúzás, fekve és mellről nyomás, karhajlítás, döntött törzsű evezés. Ne a kábeleket húzogasd mert sose leszel erős vagy izmos. Ki kell tapasztalnod, hogy kb. mekkora a kalóriaszükségleted, azt picivel emeld meg és egyél annyit minden nap. Nyilván ha aktívabb vagy egy adott nap akkor picivel többet kell enni. Fehérje legyen meg legalább 1g testsúlykilogrammonként, de jobb ha eléred az 1,5g-ot (tehát ha 50kg vagy akkor 75g fehérje elég kell, hogy legyen). Mindegy hogyan osztod fel az étkezéseket, a lényeg hogy meglegyen a tápanyagmennyiség. A növényi fehérjét is számold bele.
2022. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy edzőt a konditeremben, ahova jársz legalább annyira, hogy edzéstervet és étrendet összerakjon neked. Lehet hogy pénzbe kerül, de ezzel sok további kérdést le tudsz vele tisztázni, és sok további utánajárastól kíméled meg magad.
2022. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a segítséget! Végül beszéltem egy személyi edzővel, megállapodtunk egyelőre, hogy 1 hónapot, heti 3-szor segít nekem, az biztos hasznos lesz. Izgatott vagyok, holnap megyek először. :)
2022. máj. 24. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó edzést és sok sikert kívánok! 💪🏻🙂
2022. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!