Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem edzek külön hasra...

Ha nem edzek külön hasra akkor nem is fog izmosodni?

Figyelt kérdés

Igazából egykezes súlyzóval edzek csak, mert ez van most kéznél.


Heti 6 napot súlyzózok. Tricepszre, bicepszre meg mellre edzek. Leginkább sajnos a többire nem tudok súlyzós edzést. Ha esetleg tudtok írjatok légyszíves. Legfőképp hát és váll kéne a többit megoldom.


Hasra edzek külön, régen csináltam gyakorlatokat. Az us elég? Mint pld. a hasprés meg a plank. Vagy van súlyos edzés erre is?



2022. máj. 21. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha alapgyakorlatokat csinálsz mint felhúzás, gugolás stb akkor nem kell, de ha csak karra meg mellre edzel akkor az nem fogja a hasad megedzeni
2022. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudsz nekem segíteni? Váll edzés meg hátat mivel tudnám edzeni itthonról?


Van két kezes súlyzó, csigás gép meg pad is de ezeket per pillanat nem tudom használni.


Egykezes súlyzóval tudnám edzeni őket valahogy?

2022. máj. 21. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Fej fölött kinyomást tudsz egykezesekkel, az oldalsó deltoidra jó.

Reverse fly(Fogalmam sincs mi a neve magyarul) Ezzel lehet hátsó lapocka és hátsó deltoidot.


Széles hátizomhoz valami húzódzkodás kéne, vagy csigáz géppel lehet lehúzni de ennyi.


Gerinc izmait és core izmokhoz felhúzás vagy gugolás kéne igazából de ahhoz 10-20kg nem elég, még gyenge emberek is simán fel tudnak 40kg vel húzni.

2022. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, akkor valahogy szerzek súlyt még köszönöm.


Igazából csak egy hete kezdtem.


72kg vagyok. Elég mozgásszegény élet módom volt eddig. Majd beírom ide milyen gyakorlatokat csinálok. De ha ráérsz irhatnál miket lehet még csinálni.


Mert a gugolást súllyal én nem csinálhatom. Mert a lábam cystával volt műtve. Szóval marad a futás.

2022. máj. 21. 20:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ezeknek célszerű magadnak utánna nézni mert ezek így csak gyakorlatok ebből valami értelmes edzéstervet kellene összehozni. Én egyébként továbbra is ha van lehetőség akkor edzőterembe mennék inkább mert súlyok drágák, fix súlyokkal meg nincs folyamatos terhelés növekedés.


Cisztára nem tudok mit mondani, célszerű orvost megkérdezni, ha térdben volt folyadék túlterhelés az nem biztos hogy azt jelenti, hogy nem gugolhatsz, nekem ez csak azért furcsa mert a futás hasonlóan térd igényes mozgás.

2022. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért az nem árt tudni, hogy a hasizom, akkor végez aktív munkát, akkor húzódik össze, mikor a válladat a gerincoszlop hajlításával közelíted a csípőd felé. Ezért nagyon jó gyakorlat rá a hasprés. Bizonyos gyakorlatoknál megfeszül a hasizom, de azt tudjad, hogy ott csak stabilizáló szerepe van, aktív munkát nem végez. Pl. mikor csinálsz egy állva nyomás mellről gyakorlatot, ott a hasizom stabilizál, nehogy összerogyjál, mint a bakter majma. Szóval kérdésedre a válasz, ha nem hasazol, valamennyi izom fog rá rakódni, de azt össze sem lehet hasonlítani azzal, mintha külön hasaznál. Én hasprést, lábemelést (függeszkedve), és 3x1 perc plankot csinálok hasra, heti 2x.
2022. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miert ne tudnal oldalemelni, vallbol nyomni, dontott torzsu oldalemelest csinalni, evezni egykezessel? Huzockodashoz, tolockodashoz, fekvohoz meg semmi se kell. Tisztaba vagy a gyakorlatokkal? Ha van neted h ide irj miert nem jarsz utanna a dolgoknak?
2022. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt mondta az orvos műtét után, hogy nagy súllyal gugolás és küzdősporton kívül bármit csinálhatok. Nem térdben hanem lábszárban volt cysta.


Utolsó, nem tudom miről beszélsz. Mert én egy szóval nem írtam, hogy ezeket nem csináltam. Sőt evezésből több félét is csinálok. Ahogy tolockodást is szoktam tricepszre.


Segítséget kértem tapasztaltabb emberektől, de úgy tűnik nem szabad.

2022. máj. 21. 22:51
 9/11 anonim ***** válasza:
De szabad. Csak beirod googlebe h vall edzes vagy hat edzes es kiad egy csomo egykezes gyakorlatot. Nemtudom miota edzel lehet tul hamar varsz eredmenyt es nem edzel halalig. Ez evekig tart
2022. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vállat simán meg lehet edzeni egykezesekkel: oldalemelés, előre emelés, vállból nyomás. Hátra is lehet egykezessel evezni. Hasra meg hasprés, lábemelés, plank
2022. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!