Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túledzés okozhat lázat?

Túledzés okozhat lázat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hónapos kihagyás után kezdtem el újra edzeni, 3-4 alkalommal igyekeztem visszafogni magam, gondoltam, ennyi elég lesz, hogy visszaszokjak, de az elmúlt két napban letoltam két edzést (alsó-felsőtest) maximum intenzitáson, és ezt még nem kellett volna.


Az egy dolog, hogy fáj mindenem, de ami furcsa, hogy az izomláz mellé megjelent egy általános testfájdalom, betegségérzet, illetve egy 38,6-os láz is. Konkrétan olyan érzésem van, mintha influenzás lennék, de a kondi majdnem üres volt, és a kezemet is folyton mosom, szóval elég kicsi az esélye, hogy pont most, szezonon kívül kapjam el.


Okozhat a túledzés influenza-tüneteket?

Köszönöm!



2022. máj. 25. 20:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem még, hogy egy vírust kaptam el, mert az étvágyam nem változott, farkaséhes vagyok.
2022. máj. 25. 20:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak influenza és koronavírus van ám. Bármilyen más egyéb vírus vagy akár baktérium megbetegíthetett, amiket könnyű összeszedni nyilvános helyeken.

Egyébként nagyon durva esetekben okozhat az extrém túledzés influenza-szerű tüneteket, igen, de szerintem magas lázat nem. Nekem volt már hőemelkedésem kezdőként, amikor elhittem magamról, hogy Kathi Béla vagyok, és lábaztam egy olyat, amit kokszosok se bírnának végig csinálni. De a 38,6-os láz az szerintem már nem a túledzés eredménye.

2022. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm!

A láz azóta lejjebb ment, legutóbb 37,9-et mértem, aztán majd holnap kiderül, hogyan tovább.


Olvastam a rhabdomyolysis-ről, arra egy kicsit ráparáztam (főleg, mert rájöttem, hogy a múltban bizony voltak már olyan tüneteim :D), de most a vizeletem rendben van, szóval bízom egy jó alvás erejében.

2022. máj. 25. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Extrém esetben okozhat, de ez inkabb valami virus lesz, amit barhol osszeszedhetsz. Jo esetben 2-3 nap es semmi bajod nem lesz.
2022. máj. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Okozhat , amikor túl van terhelve a szervezet könnyebben legyengül.
2022. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha túl hajtod a szervezeted, lehetsz lázas és kimerült is. :(

Fokozatosan edz, azzal nem ártasz a testednek!

2022. jún. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!