Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálba mennyire fontosak...

Naturálba mennyire fontosak az izolációs gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasni hogy erőt tömeget szerek nélkül a nagy súly hozza. Jelenleg én sem alkalmazom az edzéstervemben egy izolációs gyakorlatot sem, viszont gondolkodom a módosításán. Mi a véleményetek? Elég mellre tricepszre vállra a klasszikus fekvenyomás tolódzkodás vállból nyomás, hátra bicepszre az evezés húzódzkodás, lábra meg guggolás, vagy érdemes bővíteni? 1 éve edzek, fejlődök erőben izomban egyaránt, de talán megdobná a fejlődésem pár izolációs gyakorlat.
2022. máj. 27. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért a felhúzás, a kitörés és a vádlizás eléggé hiányzik a jelenlegi tervedből is.

Naturálban az izmot valóban a növekvő súly és a folyamatos progresszió hozza. Ez szakmai tény. Nyilván az összetett alapgyakorlatokban tudod megteremteni ezt a progressziót, hiszen ott is kell. Rendben van. Viszont szerintem simán beférnek izolációs gyakorlatok egy tervbe, ha van rájuk szükség kiegészítésként. Az izolációval alapvetően nincs gond. Akkor van gond, ha valaki a komplett edzésprogramját izolációra, gépekre, csigákra, durrantásra, pumpálásra, izomláz vadászatra, kis súly & sok ismétlésre építi, aztán csodálkozik, hogy telnek az évek, és hiába tolja a csirkemellet kreatinnal, nem fejlődik.

Azt viszont ne gondold, hogy ha telenyomod izolációs gyakorlatokkal az edzésterved, akkor annyival jobban fogsz izmosodni. Nem fogsz, az izolációs gyakorlatok naturálban tényleg csak kiegészítőként működnek, de kiegészítőként simán működhetnek. Én jelenleg például csak a tricepszemet szoktam izolálni (koponyatörés), mert az a felsőtestem leggyengébb izma, ami fekvenyomásnál gondot okoz. Hogy ez miért van így, azt nem tudom, személyi edző sem tudott rájönni. Sajnos ez van, a tricepszem le van maradva erőben, fel kell hoznom. Viszont simán el tudom képzelni, hogy valakinek szüksége van plusz oldalemelésre, karhajlításra, csigás letolásra, bármilyen egyéb izolációs gyakorlatra. Ha az alapgyakorlatokban követed a progressziót, de valami miatt számodra indokolt az izoláció, akkor csináld. De ne gondold túl őket, ne misztifikéld túl őket, ne fektess rájuk nagy hangsúlyt, ne csessz el velük túl sok energiát, mert egyszerűen nem érnek annyit, pláne naturál hobbigyúrósként.

2022. máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kell izolációs gyakorlat is, DE! ez nem azt jelenti, hogy ki lehet velük váltani az alapgyakorlatokat. Sose tudtam ezzel a felfogással azonosulni, hogy pl. evezek, tehát nem kell bicepszeznem, mert kap elég terhelést. Normális esetben, nem úgy működik a döntött törzsű evezés, hogy kalimpálok a vakvilágba, oszt' megy ahova megy a gyakorlat. Először is a fogáson, fogásszélességen rengeteg múlik, hogy ne bicepszből, vagy alkarból indítsd meg a gyakorlatot. Aztán nem mellékes, hogy hátizomra koncentrálva kéne végezni a gyakorlatot, a felső ponton a két lapocka összezár, hátizom megfeszül. Rendben van, hogy 100%-ban nem tudod a bicepszet kizárni (ahogyan a hátsó vállat sem), de ez a terhelés nyomában sem ér egy szabadsúlyos kétkezes bicepszhúzásnak.
2022. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fontosak.

Nem tudsz kellő volument csinálni pld guggolással a combfeszítőre.

A guggolás egy remek összetett gyakorlat,de nem célzottan a combfeszítő dolgozik csak,hanem a többi izom is.Combhajlító,farizom,vádli.

Ahhoz hogy elérd a mennyiséget tul sok sorozat guggolást kéne csinálni.Amit azért nem érdemes mert sokat kivesz és nagyon megnyújtja a regenerációs idődet+ nem is tudod elég intenzíven megcsinalni az utolsó sorozatokat,tehát a hatékonysága pld a 6,7 sorozatnak sem lesz megfelelő.


Ezért a kellő volument kimondottan arra az izomra +célzottan egy izoláló gyakorlattal éred el.Pld lábnyújtó gépen.


Az alapgyakorlatok képezik az edzés gerincét.Haladó szinten is.Az izoláció pedig kiegészíti ezeket.

2022. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fontosak, csináld őket nyugodtan az alapgyakorlatok mellett.
2022. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!