Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezek jó mellizom gyakorlatok...

Ezek jó mellizom gyakorlatok vagy semmi értelme csinálni?

Figyelt kérdés

[link]

Az egyik 3:15-től van, a másik egyből utána 4:00-tól. Eddig nem csináltam de most kipróbáltam és elég jól éreztem a mellizmom. Persze mindkettőt kiegészítésként alkalmaznám, egyébként fekvenyomok rúddal, egykezessel, tárogatok, áthúzok. A változatosság miatt érdemes ezt a kettőt beilleszteni vagy nem?


2022. máj. 30. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Rengeteg bullshit hülyeséget mond a csávó. Haza fitnesz YouTuberek közül pont nem a Sportaholicot ajánlom. Sokszor a shopbuilder színvonala alatt vannak információban. Vándorolj át erre a csatornára, ha használható tudásra vágysz testépítés terén:

https://www.youtube.com/channel/UCkF36L3qMBfZvX7DhMDC-_g

Az első mellgyakorlat egyébként tulajdonképpen nem is mellgyakorlat, vagy ha valaki annak nevezi, akkor tekinthetjük a legrosszabbnak, legfeleslegesebbnek. A mellizomnak (pectoralis major és minor) tulajdonképpen három funkciója van: stabilizálja a lapockát, forgatja a felkarokat, továbbá közelíti egymáshoz a felkarcsontokat. Ez a gyakorlat egyetlen funkciónak sem felel meg, ergo izomépítési szempontból kuka.

A második gyakorlat egy életképes "fekvenyomás variáció" lehet. Ha befér az edzéstervedbe, akkor kiegészítőként berakhatod, de túl sok értelme nincs, nem múlik rajta semmi, szóval ha nem iktatod be, akkor sem történik semmi.

A mellgyakorlatoknak (push) még mindig a rudas fekvenyomás a királya, az egykezesekkel nyomás pedig a királynője. A többi maximum csak alattvaló.

2022. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Istenem mi volt ez a videó, mi ez a csatorna? Látszik a srácon hogy fogalma sincs miről beszél, úgy találja ki a dolgokat, teszi bele a szakkifejezéseket ahogy mondja (a keresztnyomásos húzásig bírtam nézni aztán csak tekergettem), nulla elméleti tudás, süt róla hogy egyetlen könyvet, tanulmányt vagy forrásmegjelölt cikket nem olvasott el a témában, mégis miből oktat? Jól néz ki ez tény (talán még naturál is) de bakker nem ezen múlik egy ember tudása, annyira értelmetlenül és összefüggéstelenül tolja a rizsát és a sok kezdő meg issza a szavait aztán csodálkoznak hogy nem fejlődnek. Nem, egyik gyakorlat sem kifejezetten jó, egyébként a tárogatás sem mert túlfeszíti a vállaid, sérülésveszélyes és izomépítés szempontjából semmi előnye nincs a mellizom teljes kinyújtásának.
2022. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem naturál a srác, Mr. Olimpián fog indulni mens physique kategóriában.
2022. máj. 30. 22:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a jellemző manapság, az a lényeg h tudd eladni magad, az h mekkora tudás vagy rutin van mögötted mellékes. A sok naív, fiatal az ilyen személyi edzőket követi, meg több 10 ezret fizetnek egy sablon étrendért meg edzéstervért. Ennek a srácnak konkrétan 20 milliós BMW-je van és nem a gazdag szülőkből, lazán megkeres 1-1.5 milliót havonta, YouTube, személyi edzés, online edzés, 30 ezres edzésterv, szponzorok stb. Akinek meg komoly tudása, tapasztalata van de nem eladható szépfiú, fele ilyen sikeres sincs.
2022. máj. 30. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki ez az ecsetfejű szépfiú?🤣
2022. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!