Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó push-pull-leg edzésterv...

Ez jó push-pull-leg edzésterv szerintetek, vagy sok?

Figyelt kérdés

Push:


Fekvenyomás 5x6-12

Áthúzás 4x12-15

Tárogatás peck-deck gépen 4x10-12


Fejfölé nyomás vállgépen 4x8-12

Oldalemelés 4x10-12


Koponyatörés 4x8-12

Tricepsz letolás csigán kötéllel 4x12-15


Lábemelés függeszkedve 3x max.



Pull:


Döntött törzsű evezés 4x8-12

Mellhez húzás széles fogással 4x10-12

Melltámaszos evezés gépen 4x10-12


2 kezes bicepszhúzás állva 4x8-12

Bicpeszhúzás gépen 4x10-12

Bic. húzás fordított fogással 3x12-15

Csuklóbehúzás 3x12-15


Hasprés 3x max.



Láb:


Guggolás 5x6-12

Felhúzás 4x8-12

Lábtolás 4x10-12

Lábnyújtás 3x12-15

Lábhajlítás 3x13-15


Vádli ülve 3x25-30

Vádli állve 3x 25-30


Ami fontos, hogy heti 4x járok edzeni egymást követik a PPL napok, tehát első hét: push pull leg push, 2. hét: pull leg push pull, 3. hét: leg push pull leg. 4. hét ismét a tolóval kezdődik, és így tovább.



2022. jún. 5. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Döntsd el, hogy áthúzás vagy tárogatás. Nem kell mindkettő, felesleges. Sőt, én egyiket sem erőltetném feltétlenül, bőven elég a rudas fekvenyomás. Tricepsznél is döntenék, hogy vagy csigás letolás, vagy koponyatörés, felesleges mindkettő, pláne egy nehéz súlyos fekvenyomás után, de te tudod, mindegy, nem ezen fog múlni.

A döntött törzsű evezés remek, viszont a másik két pull gyakorlat helyére én beraknám a húzódzkodást (plusz súllyal). Ha csinálod a döntött tözsű evezést, akkor utána felesleges melltámasszal is végigcsinálni 4 sorozaton keresztül ugyanazt a mozgásmintát. A mellhez húzással nincs baj, de én helyette tényleg húzódzkodnék. Egyszerűen a húzódzkodás jobb gyakorlat.

Bicepszre nem kell négy gyakorlat, ráaádásul 14-15 munkasorozat magas ismétlésszámmal. Minek? Ne viccelj már! Válassz egyet, aztán csináld azt, de ne húzd már az időt négy gyakorlattal. Nem ettől lesz nagy a bicód. Ezzel maximum a regenerációdba fogsz betökölni.

Én a lábtolót is kivenném. Minek, ha guggolsz? Ugyanaz a mozgásminta, de legalább egy szar gépen, aminek kötött a pályája, ráadásul a konditermekben található lábtolók 99 százaléka olyan, hogy egy kezdő az első napján maxra pakolhatja, aztán rugdoshatja bele a 20 ismétlést. Felesleges. Guggolj, húzz fel, ezek mellett pedig kiegészítőnek bent hagyhatod a lábnyújtást és a lábhajlítást, aztán kész. Vádlira pedig szerintem elég az egyik gyakorlat. Tök mindegy, hogy ülsz vagy állsz. Szerinted ezen mi múlik? Én állva szoktam vádlizni, valaki ülve. Ki mit szeret.

2022. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1:

Szeretem koncentrálva végezni a gyakorlatokat ez vonatkozik még az összetett alapgyakorlatokra is. Tehát nem az a lényeg nálam, hogy minél nagyobb súlyt, bármi áron juttassak el A-ból B-be, oszt' megy amire megy. Fekvenyomásnál a vállak hátul, lapocka összezár, és úgy végzem, hogy minél jobban a mellemet érezzem utána, így bőven marad még energiám koponyatörésre, és köteles letolásra.


Melltámaszos evezés: Ezt azért csinálom, mert itt nem kell azzal foglalkoznom hogy tartom a felsőtestem, 100%-ban tudok arra koncentrálni, hogy a könyökömet húzom hátra és a végén meglegyen a csúcsösszehúzódás.


Nem tudom hol látsz 4 bicepsz gyakorlatot, mikor 2 van. Csak nem nyomtam szóközt a 2 bicepsz és a 2 alkar gyakorlat közé.


Genetikailag rossz a vádlim. Már sikerült egy erős közepes szintre felhoznom, de ehhez nyüstölni kell. Heti 1, max. 2 gyakorlat édes kevés neki.

2022. jún. 5. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor eldöntötted magadnak, hogy ez egy teljesen optimális edzésterv számodra. Ebben az esetben oké.
2022. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt a sok, vagy kevés a kérdés, a lábtolót lehet kiveszem, még meglátom hogy megy vele, illetve nélküle.
2022. jún. 5. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én már a felosztást se tartom a legoptimálisabbnak.

ha heti max 4x tudsz edzeni akkor jobb lenne egy alsó felső bontás vagy akár egy teljes testes.

ezen felül

tolónapon tényleg felesleges tárogatni meg áthúzni is, az egyiket én kivenném a helyedben.

húzónapon felesleges döntöttörzsű evezést és melltámaszos evezést is csinálni, és tényleg jobb a huzi mint a mellhez húzás.

bicepszre sok a 3gyakorlat, bőven eléglenne max 2

csuklóbehúzás kb semmit nem ér. max szétcseszi a csuklódat.

ha alkarozni akarsz mert nagyon le van maradva vagy ilyesmi akkor értelmesebb egy farmer séta, vagy egy lógás pl


lábnapon szerintem is felesleges guggolni és lábtolózni is, én a lábtolót kivenném.

azt a 6sorozat vádlit letolhatod egyben is pl álló vádligépen, mert tényleg tök mind1 a vádlidnak hogy ülve vagy állva dolgoztatod

2022. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!