Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki korán kezd el...

Ha valaki korán kezd el edzeni az megállhat a növésben?

Figyelt kérdés
Mostanában lejárok edzeni,és nem igazán tudom,hogy emeljek-e súlyt.Elég megosztóak a vélemények ezért még nemtudtam eldönteni.Igazából az a kérdés ,hogy megállok-e a növésben ha súlyzókkal edzem?(30-40 kiló)16 évesen 181cm vagyok

2022. jún. 5. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Erre vonatkozóan nem ismerem a szakirodalmat, tehát nem tudom, hogy mit mond erről a tudomány. Az biztos, hogy az olimpiai súlyemelők között nem ritka a kettő méter fölötti magasság, márpedig az ő edzésük 12-14 éves korban legkésőbb megkezdődik. 14 éves kor fölött konkrétan már szóba sem áll veled egy súlyemelő egyesület sem. Szóval nem hiszem, hogy száz százalékban igaz lenne az, miszerint a súlyzós edzés meggátolja a növekedést.
2022. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt konkrétan semmi nem támasztja alá, amolyan mendemonda. Az emberi agy mindig összefüggést keres egymástól független dolgok között is, tehát egyszer valaki látott egy alacsony súlyemelőt és rámondta, hogy biztos azért lett ekkora mert korán kezdte. Nyilván baromság. A lényeg hogy ésszel eddz, ne sérülj meg, aludj és egyél sokat!
2022. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mítosz, a növekedési területekre nincs hatással a súlyemelés, hacsak nem konkrétan eltöröd a csontjaidat a növekedés helyén, aminek az esélye elég kicsi.


Amíg az étkezésed rendben van, pihensz eleget addig nem fogja a súlyemelés a magasságodat befolyásolni.

Pont ez az az időszak amikor a legjobb eredményeket el lehet érni testépítésben.

2022. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem.Pont ellenkezőleg.A magaságodhoz képest hosszúak a csontjaid,az izületeid de valszinű hogy a hirtelen növéstől rájuk fer egy kis erősítés,meg izomszövet.

Jótekony hatása lesz.

2022. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!