Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sulyzos edzes utan miert van...

Sulyzos edzes utan miert van sokszor a hasizmomban izomlaz?

Figyelt kérdés
Nem hasazok, max nagyon ritkan.
2022. jún. 6. 05:29
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Felhúzástól/guggolástól is lehet.
2022. jún. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor az lehet az oka.
2022. jún. 6. 06:05
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Mert a súlyzós edzés csak a shopbuilderről tájékozó gyúrósok fejében néz ki úgy, hogy egy bicepszgyakorlat csak a bicepszet dolgoztatja, egy mellgyakorlat csak a mellet dolgoztatja, és izolált, szeparált, egymástól függetlenül létező mozgásokról beszélünk, ahol különböző izmok egymással semmilyen kapcsolatban nem állnak. Hát az anatómia ennél kicsit bonyolultabb.

A has és a törzs izmai tulajdonképpen az összes szabad súlyos gyakorlatnál alapvető szerepet kapnak, különösen az összetett gyakorlatoknál (pl. guggolás, felhúzás, fekvenyomás, evezés, húzódzkodás, stb.). Ha nem szoktál hasazni, mégis izomláz van az egyenes hasizmodban, akkor az valószínűleg azt jelenti, hogy tudaton kívül is helyesen aktiválod a törzsed (core), és helyesen használod a légzéstechnikát a különböző gyakorlatok végrehajtása közben. Magyarul jól feszítesz, jól stabilizálsz. Persze lehet, hogy mindent szarul csinálsz, nem tudom, nem láttalak még soha edzés közben, látatlanban ezt nem lehet megmondani, de én azt gondolom, hogy a jó törzsfeszességed az oka.

2022. jún. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fekete pont, hogy nem hasazol. Nem is értem ezt a felfogást, ha más izmodtad edzed, a hasizmodat, miért nem?

Lehet pont ezért van sokszor izomlázad, mert fejletlen, és mivel több gyakorlatnál is, leginkább alapgyakorlatoknál a hasizom stabilizáló szerepet kap, megerőltető neki ez a meló. Pl. egy mellről nyomásnál végzett stabilizáló szerep a hasizomnak, sose fog felérni a haspréssel, vagy a lábemeléssel, ahol a hasizom aktív munkát végez és össze is húzódik.

2022. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Regen sokat hasaztam, mostansag mar csak lustasagbol nem annyira, nem szeretem csinalni. Kb ennyi az oka.
2022. jún. 6. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
A legtöbb gyakrolat nem egyetlen izmot edz, csak egyetlen izmot edz doninansan. Ha elvegzel 10 olyat ami mindig mast edz, de szerpeel benne torzs stabilizalas pl akkor abban has is van. Az pedig osszeadodik. Valoszinuleg nagyon gyenge a hasizmid midnen mashoz kepest es ezert erzed meg
2022. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!