Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így jó lehet kezdetben?

Ez így jó lehet kezdetben?

Figyelt kérdés
Szeretném izmosítani a lábaimat és a karjaimat, és arra gondoltam, hogy először nem állítanék össze/keresnék edzéstervet, hanem úgy kezdeném, hogy minden nap megcsinálok x fekvőtámaszt vagy guggolást vagy x percig ülő pózban nekidőlök a falnak és a mennyiséget/időt növelem időnként. Ha jelenleg elég gyengék az izmaim, akkor kezdetekben ezek jók lehetnek?

2022. jún. 17. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Miért jó random össze-vissza csinálni ilyesmiket? Miért nem jó célzottan elkezden az edzést egy terv mentén? Nehogy rendesen fejlődj?

Szerintem vagy gyógytornázz, vagy eddz rendesen egy terv alapján. Mindkettő egy teljesértéű választás, mindkettő egy jó döntés. De ez az otthoni fekvőzgetős, saját testsúllyal guggolgatós, X percig ülő pózban falnak dőlős bohóckodás sehová nem vezet.

2022. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Mindenki elkezdte valahol. Szerintem alsótestet edzeni otthoni körülmények között elég nehéz, főleg ha fejlődni is akarunk valahova. Nem gáz a teremben üres rúddal guggolni, inkább a kivitelezés legyen jó. Persze a semminél szinte minden jobb de kár halogatni a terembe járást.

Fekvőtámasszal el lehet lenni egy ideig, lehet jól csinálni, az szokott a gond lenni vele hogy sokan csak a mennyiségre mennek rá, nem tartják a törzsüket, nulla mozgástartomány, gyors kivitelezés, attól nem leszel izmosabb.

2022. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menjél terembe ne félj, rá lehet szokni.

Meg megmutatják hogyan végezd helyesen.

2022. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy ezekkel a gyakorlatokkal kezdetben fejlődhet-e az izomzat. Végülis ezek szerint igen. Köszönöm.
2022. jún. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!