Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kreatin dillema , belemennye...

A kreatin dillema , belemennyek vagy sem?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy egy kollégám , rávett hogy mennyek el vele konditerembe ( egyszer sem voltam még) voltak félelmeim de nyilván kiderült hogy jobban paráztam rá mint kellett volna , ugyanis nagyon tetszett és nagyon jól éreztem magam, na most felvetett zárás képp egy " kondihoz " kapcsolódó témát


Deee én úgy vagyok vele hogyha belekezdek ebbe az egészbe , én szeretnék minél kevesebb ilyet használni


Még pedig a " kreatin " -t


Na most annyit szeretnék tudni hogy , mit is csinál ez ?

Miben segít nekem , mert olvastam olyat hogy ez az izmokba épül be vagy valami hasonló


Árt ez nekem? Vannak esetlegesen olyan mellékhatásai amik évek múltán esetleg komolyabb problémát okoz?


Vagy ha esetleg elkezdem szedni , és valamiért abba hagyom az edzést akkor összeesek ?


Vagy hogyan működik ez?


Van itt olyan esetleg aki használja? Tudna véleményt mondani , ha nemtúl nagy kérés


2022. jún. 27. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ne menny bele a kreatin dillemába
2022. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Kreatin az ilyen placebó dolog, ha évek óta edzenél kőkeményen és ki lenne maxolva az étrended esetleg ki lehetne próbálni. Így csak pénzkidobás. Először tanulj meg edzeni és a táplálkozás alapjait, ne ilyenekre szórd a pénzt
2022. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem káros és alapból van az izmokban akkor is, ha nem szedsz.


Ha pluszban szeded az arra jó (ez bizonyított, nem csak placebo), hogy kicsivel tovább bírod a megerőltetést. Pl. egy adott gyakorlatból ha most max. 10-et tudsz csinálni egy sorozatban, ugyanabból mondjuk 11 vagy 12 is menni fog, mielőtt kifáradsz. Nagyobb erőt nem tudsz kifejteni tőle, csak az edzés hatékonyságát tudod vele növelni.

2022. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

El jött a mennyek országa, menjek máskor*


Na amúgy kúra ként szoktam nyári időszakban csinálni 3-4 hónapig. Szallkasítani tehát télen 190 cm mellé felmegyek 125 kg-ra (tomegnövelőkkel, fehérjével, kajákkal) és ahogy vége a hidegnek elkezdek nyárra készülni....félre rakom a tomegnövelőket, kevesebbet/mást eszek, fehérje mellé minden hónapban 2 doboz kreatint betolok és általában ilyen májusra 90-95 kg szálkás forma lesz belőle, szóval nem csak placebó, de kezdőként szerintem még hülyeség. 29f

2022. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha elkezdesz gyúrni egyvalamit felejtsél ez pedig a kreatin.

Ha orvost is megkérdezel a témáról, mindenki ellenezni fogja.

Indokolatlanul sok vizet tart vissza,püffedni fogsz tőle,zsírosodni, persze hoz erőt is.Vérnyomást megnöveli és tartósan használva veseproblémákat okoz.

2022. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Ez egy olyan dolog, amiről rengeteg marhaságot olvashatsz a sok "ketarin" szakértőtől az interneten. Inkább próbálj megbízható forrásokból tájékozódni (ez az oldal nem az).
2022. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

A kreatin tipikusan olyan dolog, ami egy kicsit nagy hypeot kapott az utóbbi időben.


Van olyan, akinél használ, van olyan, akinél nem.


Növelheti az erőszintet/izmot hozhat. A hangsúly azon van, hogy vagy bejön, vagy nem.


Én magamon éreztem változást, napi 5g, erősebb lettem (vagyis pontosítok, többet bírok) (ezt ne úgy képzeld el, hogy fekvenyomásnál +50kg.., pár %-ot emel az erőszinteden "csak"), viszont van, akinél semmi változást nem eredményez.


Káros hatása nincs, próbáld ki, veszteni nem vesztesz vele semmit.

2022. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
13%
Ne kockáztass, inkább gyúrjál szerek nélkül.
2022. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Kezdőként felesleges. Egyébként, ha abbahagyod a gyúrást ígyis-úgyis összeesik a fizikumod kreatin ide vagy oda.
2022. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen porokat ne használjál,mert a veséd,májad tönkremegy.Az nem gyúrás hogy felporozod magad nyárra,ősszel meg leeresztesz.
2022. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!