Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként megéri konditerembe...

Kezdőként megéri konditerembe menni,vagy inkább otthon saját testsúlyos edzés a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik a kevésé káros az ízületekre,ínszalagokra?
2022. jún. 28. 10:05
 1/6 anonim válasza:
64%
Megéri edzőterembe járni persze. Az, hogy melyik jobb az egyéni. Én jelenleg otthon edzek. Vannak eszközeim, súlyok, nekem elég. Régen sokat edzettem teremben. Az hogy az ízületednek melyik jobb az nyilván a szabályosságon fog múlni meg a súlyokon. Otthon is szét cseszheted magad ha hülyeséget csinálsz. Szívesen segítek ha van valami kérdésed! Ha pedig meg akarod előzni, akkor néha szedjél ízület erősítőt. Mint az izmoknak, ugyanúgy az ízületeknek is kell tápanyag.🙂
2022. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez relatív.

Ha van otthon elég felszerelésed (guggolókeret, fekvenyomópad, kézisúlyzók megfelelő súlyokkal, elegendő súlytárcsák) akkor ezekkel otthon is el lehet érni jó fizikumot.

Ha nincs (márpedig feltételezem, hogy nincs, mert saját testsúlyos edzést akarsz csinálni), akkor érdemes elmenni teremben.


Én másfél évvel ezelőtt 8 hónapot otthon edzettem 2 db kézisúlyzóval. Akkor még azt hittem, hogy nincs különbség otthoni és konditermi edzés között, de ég és föld.. Nem hittem volna, de tényleg.


Otthoni saját testsúlyos gyakorlatokkal ne várj csodát, de ez csak az én egyéni véleményem.


"Melyik a kevésé káros az ízületekre,ínszalagokra?"

Mindkettő lehet káros, ha szabálytalanul végzed a gyakorlatokat. Konditermi edzésnél az első 1-2 hónap arra menjen rá, hogy megtanulod a gyakorlatok helyes kivitelezését. (És itt nem arra gondolok, amikor döntött törzsű evezést csinálsz 100kg-val, aztán negyed ismétléseket csinálsz felegyenesedett testtel és hasonlók).


Mindenképp jobb döntés a konditermi edzést, viszont, ha a táplálkozásod nincs rendben, akkor csinálhatsz te bármit, elmehetsz te bárhová, mert nem fogsz fejlődni.

2022. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
A kondiban koncentráltan mozgathatod meg az izmot, ez nagy előny. Otthon is mozoghatsz, de nem lesz látványos annyira az eredmény, viszont egy erősen sportos testalkat simán hozható, és állóképességgel sem lesznek bajok, mert a saját súly általában kevés, így ismétlésszámok szöknek fel. Első nap lehet megy 20 fekvő, aztán 2 hónap múlva már 4x50 kell. Amíg szabályosan csinálod a gyakorlatot, addig saját súlytól elég nehéz lesérülni. Kondiban nagyobb súlyok vannak, és szabályos kivitelezés mellett is történhetnek sérülések sajnos, mert nem mindenkinek adatnak golyóálló ízületek. Szóval ha van lehetőséged a kondira, akkor az biztos, hogy hatékonyabb lesz, ha pedig te is sérülékenyebb vagy, akkor kevesebb súly és több ismétléssel kell edzeni, ez hosszú távon is kifizetődhet.
2022. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzéssel nagyobb izomtömeget lehet felépíteni, ez az alapvető különbség. De alapvetően saját súllyal is tudsz izmosodni, egy sportos testalkat kialakítható.

A saját súlyos edzés az ízületekre kevésbé káros, főleg, hogy egy idő után már az ismétlésszámokat fogod úgyis növelni és nem a terhelést (súlyt), mint súlyzós edzésnél.

Alapvetően talán saját súlyos edzésnél talán kisebb az esélye, hogy kárt okozol magadnak.

Nem fog sokaknak tetszeni, amit írok, de alapvetően az ember teste nem ahhoz idomult, hogy 150 kilóval a nyakadban guggolj és 200 kilóval felhúzz. Itt az oldalon is olvastam régebben, hogy a srácnak gerincsérve lett a 200 kiló feletti elemelésektől, pedig szabályosan csinálta elmondása szerint.

Nem olyan nehéz összeszedni egy sérvet, ilyesmit. Bár ha lassan haladsz, felépíted magad, tisztában vagy a dolgokkal, nem edzel feleslegesen nagy súllyal, kezdőként nem erőlteted rögtön a nagy súlyt, akkor jóval kisebb az esélye, hogy megsérülsz,


Nem tudom kérdező mi a célod. Ha naturál maxot akarod elérni, akkor ahhoz súlyok kellenek. Ha csak mozogni akarsz meg egy kevés izmot felszedni és nem ez a fő prioritás nálad, akkor ott a saját súlyos edzés.

Egyébként a láb edzéséhez érdemes otthonra is pár súlyt beszerezni, mert saját súllyal nem igazán tudod megdolgoztatni komolyabban.

2022. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én személy szerint inkább a szabadtéri edzést részesíteném előnyben. Én speciel nem szerettem konditermekbe járni, mert csak rossz tapasztaltaim voltak. Általában mindig jött valami túlbuzgó ürge, aki elkezdte nyomatni, hogy mit hogyan kell csinálni. Ez most idemegy, ez most odamegy ha így edzel, azt ne úgy csináld, inkább amúgy. Pont erre nincs szükségem, egy hosszú nap után, hogy valaki

elkezdjen nekem fölöslegesen pampogni, mert látja még új vagyok és most előadhatja magát. Aztán kb. ugyanazt elmondja nekem, amit eddig is tudtam köszönöm. Vagy a másik, aki pedig elkezdi a dietetikai kajával tömni az agyam, ezt egyél, azt egyél. Engem idegesítenek, én abszolút egyedül szeretek járni edzeni! A szabadban, amikor már sehol senki nem tud engem csesztetni, csak én vagyok meg a kondipark.

2022. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Megeri. Terembe konyebb edzeni es sokkal jobban fejlodsz.

Engem ha zavar valaki elkuldom.. am is fulhallgatoval edzek, nem dumalni jarok le. Kizarom a kulvilagot szrok mindenki masra

2022. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!