Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomméret növelésére elég a...

Izomméret növelésére elég a guggolás vagy kell izoláció?

Figyelt kérdés

Az interneten általában azt találom, hogy aránylag kezdőként elég 10-15 munkasorozat egy héten egy izomcsoportra. Ez alapján heti kétszer guggolok, 6 munkasorozattal. RPE 8-9.5 körül, de úgy megválasztva a súlyt hogy 10 ismétlés alá nem megyek gerincprobléma miatt. Sportorvosnál már voltam, jártam kezelésekre és fájdalom nélkül tudok így már edzeni - erőemelő öv, low bar squat is segített. Jobban ügyelek a lassú, szabályos kivitelezésre, nem rugózok bele, picivel megyek csak le vízszint alá stb. Tudom, nem leszek rohadt erős de egyelőre örülök ha izmot tudnék építeni.

A kérdés: ez után még számítana a combfeszítő gép? Őszintén szólva rohadt unalmas, kényelmetlen, nem szeretek izolálni.



2022. júl. 11. 10:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Inkább megpróbálkoznék +1 munkasorozattal edzésenként guggolásnál mint hogy combfeszítőzzek.
2022. júl. 11. 10:04
 2/7 A kérdező kommentje:

Az RPE-t lehet rosszul írtam és nincs meg a 9.5

Igazából embert nem láttam még a teremben bukásig guggolni, sőt, úgy általában nem guggol senki szóval azt nem mertem még bukásig.

2022. júl. 11. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, nekem sose volt olyan erős és izmos lábam, mint amikor csak guggolást és felhúzást csináltam rá, heti kétszer.
2022. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Probaltam h csak guggoltam meg felhuztam combra par honapig de nem volt olyan mint mikor pluszba kitoreseztem, meg ramentem feszito, hajlito geppel is.
2022. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz géppel edzeni akkor inkább kitörésezz mellé még.
2022. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem lesz így elég. Főleg ha rendesen felpakolom a súlyt, még 6 munkasorozat is kérdéses. Kitörést próbáltam régen, azt utálom. Megyek a gépekhez.
2022. júl. 11. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Enis csak egy helybe szeretem a kitorest inkabb ruddal mint egykezessel. Eloszor egyik lab aztan masik, nem valtogatva. Vagy bulgar kitores
2022. júl. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!