Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vállból nyomásnál ülve meddig...

Vállból nyomásnál ülve meddig kell leengedni a súlyzókat ?

Figyelt kérdés
Van aki 90°-ig engedi csak kb. homlok közepe, de mellete fullra oldalt vannak a könyökei. Van aki ugyanígy tartja csak kicsit lejjebb megy és az utolsó hogy picit befelé fordítja a könyökét és addig megy ameddig tud. Melyik a helyes ?

2022. júl. 11. 18:51
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
3.
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a teljes mozgástartományt célszerű kihasználni, mivel az alsó szakasz a legkritikusabb.

Sokan kritizálják ezt a gyakorlatot arra hivatkozva, hogy tönkreteszi a vállízületet (főleg teljes mozgástartományban dolgozva). Valószínűleg ez egyénfüggő dolog, hiszen nem mindegy, kinek milyen a vállmobilitása.

Én egyébként évekig csináltam, de a vállamat szerencsére nem tette tönkre (bár mindig ez volt aránylag a leggyengébb gyakorlatom, hiszen mindig pocsékul ment).

2022. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Te most lényegében a nyak mögül nyomást kérdezed egyenes rúddal? Ott elméletileg nem szabadna oldalt tartani a könyököt, mert gyilkolja a vállizületet, én mégis évekig csináltam úgy, és a fül vonaláig engedtem le, sose fájtak a vállaim, bármekkora súllyal is csináltam, 80 kg volt a max. amennyit így kinyomtam. Aztán áttértem a mellről nyomásra, az jobban bejön.
2022. júl. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor inkább maradjanak oldalt a könyökeim és ne engedjem le kb. a kulccsontomig ? Most így csinálom egyenlőre nem volt belőle bajom.
2022. júl. 14. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!