Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sok fekvőtámasztól megfájdult...

Sok fekvőtámasztól megfájdult a bal vállam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mondhatni 16 éve nyomok edzés egy részeként fekvőtámaszokat, 100-120 megy ha formában vagyok, egyhuzamban.


Most így 30 felett kezd fájni a bal vállam, lehet-e valamit ezzel kezdeni?



2022. júl. 17. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre pihentesd, aztán ha újrakezded az edzést, szigorúan vizsgáld felül a végrehajtási formát. Törekedj a teljes szabályosságra, és próbálj esetleg olyan szöget keresni, aminél nem fáj.

Javaslom a kontrollált végrehajtást is, ha eddig gyorsan csináltad.

2022. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Semmi haszna és értelme nincs egyhuzamban lenyomni 100-120 fekvőtámaszt, úgyhogy ez pont nem ér annyit, hogy emiatt szétcseszd a vállad. A fekvőtámasz egyébként egy remek gyakorlat, de semmi funkciója nincs egyhuzamban lenyomni belőle 120 darabot, mert nem hoz semmi hasznot, maximum hátrányt (pl. vállfájdalom, porckopás, stb.).
2022. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az esetek 99%-ában nem a fekvő a felelős a vállfájdalomért. Saját súlyos edzésnél a tolódzkodás lehet baj, mivel közben a válluk is forog. A vállkímélős kivitelezéskor kissé előre kell dőlni, így csökken a váll mozgásának a tartománya.

De ha 16 éve kondizol, akkor a súlyzók tették tönkre a vállad. Pl egy mellezéskor egykezes súlyzókkal fekve a lenti holtponton simán kinyírhatod a vállad. De ami tényleg egyenlő a váll megölésével, az a vállból nyomás. Minden fiatal, aki lesérül, az emiatt sérül le. A fekvőzés már csak a hab a tortán.

Ha a vállad eleje fáj, akkor lehet a mellezés vagy a tolódzkodás volt a ludas. Ha a teteje, akkor a vállból nyomás.

2022. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem súlyzókkal edzem már kb 4-5 éve, csak saját súlyos talajgyakorlatokat csinálok. A fegyencedzés hozta meg a kedvem ehhez, meg időközben az itthon berendezett konditermem tele lett pakolva limlommal, szóval így azt hagytam.


32 éves vagyok egyébként. Régebben voltam 85-95 kg-os, főleg mikor súlyoztam. Aztán 6 éve gluténérzékeny lettem és az étrendváltás miatt lefogytam 80 kiló alá. 178 cm vagyok.

2022. júl. 18. 20:11
 5/9 sütőpor ***** válasza:

Sokminden állhat a hátterében.. Javaslom jobban figyelni a technikára. Plusz erősíteni a lapocka izmokat a váll stabilitásának javítása miatt.


Az is lehet a baj, ha túl sok mell edzést végzel ahhoz képest, hogy mennyit edzed a hátat. Talán érdemes lenne csökkenteni a toló gyakorlatokat, és növelni a húzó gyakorlatok számát inkább.

2022. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sütőpor ***** válasza:

Ó, illetve kisebb terhelést jelent a vállnak, ha a kar közelebb van a testhez, amikor fekvőzöl. Minél inkább oldalt van, annál nagyobb a terhelés.


Plusz szintén a lassabb, kontrollált ismétlédeseket javaslom ez esetben. Persze így kevesebbet fogsz tudni csinálni.

2022. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
AZ lehetséges, mert szélesebb kartámaszban csinálom, az állítólag jobban rámegy a mellkasra.
2022. júl. 20. 12:27
 8/9 sütőpor ***** válasza:

Meg is van a bibi! 😅 A váll nem fordul kicsit előre, amikor lemész?


Javaslom megnézni a helyes technikát youtubeon egy megbízható forrásból.


Illetve a kezeket tényleg érdemes közelebb tenni a testhez (így is épp eléggé edzi a mellet), és ügyelni a helyes váll és lapocka mozgásra.

2022. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy előremegy. Elég régóta csinálom már, próbáltam a helyes technikát elsajátítani, de lehet tényleg a lassabb, felül kitartott típus lesz jobb, abból 50 megy egyhuzamban. Alapvetően is jobban ropog mindenem mint 20 évesen.
2022. júl. 20. 12:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!