Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudnék tömeget növelni?

Hogy tudnék tömeget növelni?

Figyelt kérdés

Mindig is sovány voltam (180 cm 65 kg), de rájöttem hogy azért, mert keveset eszem.

Gyakorlatilag kiszámoltam, és olyan 1200 kalória körül, 170 g szénhidrát körül, illetve olyan 70 g fehérjét vittem be naponta, mellette pedig könnyű fizika munkát végeztem napi 4 órában. A 65 kg-os testsúlyomat nagyjából tudtam tartani, évek óta ennyit eszem.


Szeretnék ezen változtatni, összeállítottam egy új étrendet, és olyan 2500 kalóriát betudnék vinni kényelmesen belőle egy nap, illetve majdnem 300 g szénhidrátot és 130 g fehérjét. Ez elég lehet -e, vagy ennél több kell?


Ez mellett két naponta edzenék is, de nem sokat, csak fél órát, saját testsúlyos gyakorlatokat illetve nyújtanék.


Emlékszem, hogy tavaly karácsonykor, az ünnepek alatt, 2 hét alatt, 3 kg-ot híztam, viszont akkor a hasra jött fel, és nagyon nem nézett ki jól. Hogy érjem el, hogy ne oda menjen fel? Többet kéne edzeni mellette?


Tehát a cél nem feltétlenül az izom építése, az sem baj, ha zsír jön fel.


Köszönöm.


2022. aug. 5. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Miért akarsz zsírt felszedni? Miért akarsz behízni? Szerinted zsírosan jobban fogsz kinézni? Szerinted zsírosan jobban fogsz tetszeni a csajoknak? Ilyen baromságok miatt ne kezdj el kalóriatöbbletben tömni magad. A BMI-d teljesen normális, persze nem vagy, el ne kezdd már hízlalni magad, pláne ha még izomépítési céljaid sincsenek.

Én a helyedben a nyújtás mellett (ami piros pont, hogy számodra kiemelten fontos) nem fél órákat tingli-tangliznék két naponta, hanem egy korrekt edzésterv mentén elkezdenék erősíteni egy kalóriaigényemnek megfelelő táplálkozást tartva. Ettől fogsz jól kinézni, nem attól, hogy kalóriatöbbletbe zabálod magad, aztán bezsírosodsz, és úgy fogsz kinézni, mint a szar.

2022. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Igen, azt hittem hogy attól jobban fogok kinézni...

2022. aug. 5. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz. 16 éves sovány kezdőként én is azt hittem, hogy "én sehogy se tudok hízni, gyors az anyagcserém, genetikailag ilyen vagyok, hardgainer vagyok, mindenki csesztet, hogy miért nem eszek eleget, szarul nézek ki vékonyan, de menő lenne, ha vastagabb lennék", úgyhogy elkezdtem annyi kalóriát zabálni mindenféle szemétből, mint az állat. 18 évesen már zsírosabb voltam, mint a faterom. Olyan pocakom és tokám lett, hogy hidd el, nem tetszett a csajoknak (persze a karom és a lábam maradt fogpiszkáló).

Izmosodni és erősödni akarj, ne hízni és zsírosodni.

2022. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A zsirtól jobban fogsz kinézni.Hát nem.

Az elképzelhető hogy egy koncentrációs tábor túlélője 1 hónap után jobban néz ki mint előtte de azért nem ez a helyzeted.

A zsir mellett izom kell hogy legyen formád.

Izmot meg aligha tudsz felszedni némi zsir nélkül.

Egy helyes étrend kell mindenféleképp.Addig emeld a ch t míg el nem kezdesz nőni.A fehérjebeviteledre is ügyelve

2022. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendesen neki kell állni a testépítésnek ha picit is jobban akarsz kinézni. 2500 nem biztos, hogy elég lesz de kezdetnek jó. Ne gondolj olyanokat, hogy túl izmos leszel vagy ilyesmi, az még senkivel nem történt meg.

Kétnaponta saját testsúlyossal is lehet valamennyit fejlődni, de messze nem optimális. Ha nincs kedved terembe járni vagy súlyokat venni akkor óvatosan azért a kalóriával mert az ilyen edzés nem igényel sokat, feleslegesen ne hízz el.

2022. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!