Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért a testépítés az a...

Miért a testépítés az a sport,ahol szinte alig melegítenek be?

Figyelt kérdés
A profi testépítőknél is azt látom,hogy alig melegítenek be súlyzós eszés előtt.Pl fekvenyomás előtt csinál pár vállkörzést,meg üres rúddal nyom 10-et,és ez a bemelegítés,és utána már neki is áll 80-90%-os súllyal dolgozni. Szerintem ez egy vicckategória,nem bemelegítés.És csodáloznak hogy szétmennek az ízületeik,meg lesérülnek. Sok sportra jártam,box,foci,judo,és mindenhol minimum fél óra volt a bemelegítés. Hiába tud valaki fekvenyomni 120 kg-val,szerintem az nem egészséges,ha 80kg-val melegít be,hiába nem érzi nehéznek a súlyt. Szerintetek miért van ez,hogy ennyire nem veszik komolyan a bemelegítést?A személyi edzőknek mit tanítanak erről az iskolában?Mert ott is azt látom,hogy csináltat egy alap gimnaisztikai gyakorlatokból álló bemelegítést a vendéggel,ami tart kb 5 percig,és ennyi volt a nagy bemelegítés. Szerintem kéne minimum 10-15 perc kardió mozgás,és egy nagyon alapos gimnasztika.

2022. aug. 6. 16:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Csak a hulyek nem melegitenek be. A profik nem 120 kilocskaval nyomnak, szerintem te a hobbi mell bicepszesekrol beszelsz..
2022. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%
A hobbi mellek tényleg úgy csinálják, de a professzionális bajnokok soha sem.
2022. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

A konditeremben általában nem szervezett egyesületi edzések folynak, ahol egy szakember irányítja a bemelegítést. A legtöbb embernek pedig saját magától fogalma sincs arról, hogyan kellene bemelegíteni, csak megveszi a kondibérletet és csinál, amit gondol.

Profi testépítőkkel nem állok kapcsolatban, nem is nagyon nézem a videóikat, de azt el tudom képzelni, hogy eleve egy vágott anyagot raknak fel a netre (pl. nincs benne az összes bemelegítő sorozat stb.).

2022. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
En ismerek szemelyesen 2 pro kartyast is. Mind2 nagy hangsulyt fektet a melegitesre, nyujtasra, mobilizaciora.
2022. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Biztos van kivétel,de régen egy csomó kathi béla,bohos kornél videót néztünk és a több 100 kilós lábedzések előtt is alig melegítettek be.
2022. aug. 6. 17:25
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

Pont ne a Kathi Bélákat és a Bohos Kornélokat vedd reprezentatív példaként, amivel rá akarsz mutatni a komplett profi testépítésre. Az pont két vadállat, rajtuk pont a legkisebb probléma azt számonkérni, hogy nem melegítenek be. 🤣

"A profi testépítőknél is azt látom,hogy alig melegítenek be súlyzós eszés előtt."

Több profi kártyás testépítővel is személyes kapcsolatban állok. Valaki bemelegít rendesen, valaki nem. És? Az ő bajuk.

"És csodáloznak hogy szétmennek az ízületeik,meg lesérülnek."

Nem csodálkoznak.

"Hiába tud valaki fekvenyomni 120 kg-val,szerintem az nem egészséges,ha 80kg-val melegít be"

180 kilóval nyomok fekve, és a 80 kiló pont rohadtul bemelegítő súly, pedig még csak kokszos se vagyok. Szerintem tényleg döntsd el, hogy a hobbigyúrós petikékről beszélsz, vagy a profi testépítőkről. 120 kilóval nem az utóbbi kategória szerencsétlenkedik. Bár az igaz, hogy attól még lehetsz profi testépítő, hogy egy gyenge szar vagy, de ez más téma.

"A személyi edzőknek mit tanítanak erről az iskolában?"

A személyi edző képzések színvonala a béka segge alatt van Magyarországon, úgyhogy szerinted mit tanítanak bemelegítés címszó alatt?

"Szerintem kéne minimum 10-15 perc kardió mozgás,és egy nagyon alapos gimnasztika."

Dehogy kell kardió bemelegítésnek? Miért kéne? Egy hát-bicepsz nap előtt szerinted minek kell 15 percet futópadozni? Mit melegít az be, a lábfejedet? Egy kis dinamikus nyújtás, egy kis mobilizáció, egy kis hengerezés, aztán rá lehet menni a bemelegítő sorozatokra, és kész. Nem kell ezt sem túlgondolni. Nyilván amikor lemegyek felhúzásban maxolni, akkor van, hogy melegítek 30-40 percet, mert azért a 200 kiló fölötti súlyok nem játékok, de például egy laza fekvenyomó nap előtt fele ennyi melegítés is bőven elég. Nem a bemelegítés alatt kell megváltani a világot. Pihenőnapokon kéne annyit nyújtani, gyógytornázni, hogy ne egy reumatológiai csődként állj oda a súlyokhoz, és akkor nem lenne semmi baj. Ha a hajlékonyságod és a mobilitásod nulla, akkor melegíthetsz te órákat is, előbb-utóbb háromszoros szorzó van arra, hogy lesérülsz.

2022. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Belaek is melegitenek.. ha nem egy vagott videot neznel hanem lemennel edzeni a scitecbe pl. akkor lathatnad
2022. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Mindenhol vannak, akik nem melegítenek. Hobbi futók nagy része se. Baráti focicsapat se. Stb.
2022. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
És hol látsz te profi testépítőket? Mezei konditermekben az emberek 98-99%-a nemhogy nem profi, de még az amatőr versenyzéshez sincs közük.
2022. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Állj neki normálisan edzeni és akkor nem jössz a netre vergődni mert irigy vagy olyan emberekre akik lazán dobálóznak 120 kilókkal.
2022. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!