Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért látványosabb a fejlődése...

Miért látványosabb a fejlődésem? Ez az edzésterv miért jobb?

Figyelt kérdés

Régebben teljes testes edzést végeztem edzőteremben naturálként. 21 éves vagyok,178 cm 76-78 kg( tudom, nem nagy eredmény , de mégis annyi elég , hogy jól érezzem magam a bőrömben) . Az edzésem ICF 5x5 volt utána később hasonló, csak kiegészítésekkel és 3x8-as gyakorlatokkal.

Viszont 3 hónapja váltottam anyagi és egyéb okokra saját testsúlyos edzésre. Itt 5x5-tel kezdem most vagyok az 5x8-20körül .

Guggolas

Fekvotamasz

Muscle up

Húzodzkodas

Labemeles

És par kiegészítő calestenics gyakorlat, termesztesen mindegyik nehezitve.

Miért jobb a fizikumom a saját testsulyostol?


2022. nov. 7. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Azert mert gyúrósként szinte semmit nem erősödtél vagy keveset.Egyéb okok miatt.

Egy saját testsúlyos edzéssel az életben nem éred el azt az izomtömeget mint súlyokkal lehetseges lenne.

Tiszta logika.

A tested egy adott tömegű mondjuk úgy természetes súly.Amivel x ismétlést csinálsz.Es slussz.Ezentúl a terheles az ismetlesszámok növelésével erhető el, ami egy idő utan be fog korlátozni.

Ugyanis 15 ismétlesen túl már nem lesz izomnövelés.

Szép és látványos hogy elhimbilimbizel 50 szer vagy 100 szor a korláton, de változni nemigen fogsz már azon túl,amit személyes genetikád megenged ezzel a terheléssel.

Nem savazni akartam a street woorkut modszert, csupán leírtam hogy mire kell számítani.

Ha ezzel elvagy,akkor hajrá!Csak így tovább!

2022. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ja gondolom hirtelen milyen combod lett semmit nem érő saját testsúlyos láb bűvészkedéssel, miközben előtte elvileg súllyal edzettél :D

Amúgy 178cm/78kg-al lehet korrekten kinézni, ha alacsony a tzs. Nyilván nem profi testépítő arány de az nem is lesz meg naturálon.

2022. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha te tényleg jobb fizikumot tudtál összeszedni saját testsúlyos edzéssel, mint ICF 5x5-tel, akkor valamit nagyon nem jól csináltál. Kíváncsi lennék a mostani fizikumodra, pláne a régebbire. Ha most jobbnak érzed a fejlődést, az valószínűleg azért lehet, mert a saját testsúlyos edzés teljesen újként érte a testedet, ismeretlen stresszre a szervezet pedig azonnal megkezdi az adaptációt, amit te fejlődésnek érzékelsz, de valójában 20 fekvőtámasznak nulla izomépítő hatása van, hosszútávon meg aztán pláne.

A komolyan vett, profi módon űzött street workouttal vagy szertornával egyébként sok év alatt elég jó formát fel lehet építeni még naturálon is, de fekvőzgetéssel-lábemelgetéssel semmiképp, majd meglátod.

2022. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazatok van és a ti véleményeteket osztom, egy kondit, ami pont ezt a célt szolgálja, valóban nem lehet lecserélni. De mégis megdöbbentett. A fekvőtámasz példánál maradva tényleg nem ér semmi egy idő után, nem győzőm variálni, szélesíteni csak hogy a szegény mellizom kapjon valamit. Mint mondtam, anyagi okok miatt nem tudok terembe járni . A másik megfigyelés , hogy alacsonyabb lett a testzsírom.

Januártól ( nem újévi fogadalom) megpróbálok visszatérni a vasakhoz

2022. nov. 7. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

"másik megfigyelés , hogy alacsonyabb lett a testzsírom"

Annak semmi köze a saját testsúlyos edzéshez. Ennek a kalóriabevitelhez van köze, de mindegy.

2022. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!