Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljesen motiválatlan vagyok...

Teljesen motiválatlan vagyok par hete. Ti mit csinaltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Eleg kimerultnek erzem magam. Faj a fejem. Faradt vagyok, neha erotlen is. Ha mar lemegyek a terembe viszonylag jobb a helyzet, de iszonyu nehez ravenni magam az edzesre mostanaban.

De kozben lelkiismeret furdalasom van, ha kihagyok 1-2-3 napot.


Ti mit szoktatok csinalni ilyenkor?


2022. nov. 16. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Engem az motivál hogy pár hét és jön a karácsony hete. Társas edzésekre járok heti 2x és mellette 1 személyi edzés.

Na szóval december 20 az utolsó alkalom idén amikor lesz óra, utána csak januártól. Szabin is leszek kb ilyenkortól januárig. Én alig várom hogy abban az időszakban ne csináljak semmi edzést. Mert nem fogok itthon sem edzeni. Az a célom hogy akkor testileg, lelkileg kipihenjem magam, az évet, az edzést. Azt gondolom hogy edzésben is kell pihi mert nem vagyok robot. Szóval lelkiismeret furdalás nélkül fogok nem edzeni, henyélni, de ennek az a feltétele hogy becsülettel tolom addig. Be is iratkoztam előre , esélyem se legyen feladni.

2022. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#10


Azért legyünk őszinték, fiatal korban nagyon kevés azok száma akiket az motivál, hogy minél nagyobb súlyt mozgasson időről-időre. Nyilvánvalóan jó érzés a tudat, hogy x kilós deadliftről eljutottam x kg-ig bizonyos idő alatt, de ebben a korban az embert jobban befolyásolja mások véleménye. Ne legyünk álszentek, a többség nem azért kezdett el edzeni hogy egészséges legyen. Az, hogy valakinek tetszene akart, csúfolták régen, stb... az már mind teljesen mindegy. Ezt az ember természetesen máshogy látja már házasként, mint 18 évesen. Úgyhogy igen, abban a tudatban lenni, hogy sokkal többet is kihozhattam volna magamból akár kinézet, akár erő tekintetében néha nagyon eltudja venni a kedvem az egésztől.


A magánélettel kapcsolatos résszel egyetértek.

2022. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha az ember elkezd edzeni, akkor eléggé demotiválni fogja az, hogy nem lát rohamos fejlődést.


A probléma itt az, hogy már a csapból is az folyik, hogy Pistike tiktokon 17 évesen szarrá szteroidozva mutogatja magát, így pedig egy teljesen valótlan képet állít fel egy olyan emberben, aki nem jártas még annyira a testépítésben. Szóval a közösségi média is hatással lehet az ilyenekre.


Én is fiatal vagyok, 19 éves. Kövérként kezdtem, és bennem sem az volt az elején, hogy az egészségem miatt akarok változtatni. Szimplán csak jobban akartam kinézni, és ennyi. Ma már én is rájöttem, hogy ezt a sportot nem lehet úgy csinálni, hogy abszurd elvárásokat teszek magam felé.


Ez egy nagyon lassú folyamat, és épp ezért nem érdemes csak azért edzeni, hogy jobban nézz ki. Hosszú évek munkája egy értékelhető fizikum, és sokkal inkább érdemes teljesítményalapon edzeni, mint ahogyan ezt már írták többen.


Szeretek edzeni, a terem a második otthonom, szóval, ha Te pedig utálsz edzeni, és mások hatására csinálod, akkor ne várj semmit ettől. Szeresd, amit csinálsz, és a legfontosabb, hogy magad miatt.

2022. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2022. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Olyankor megyek kedv nelkul.. edzes kozbe mindig megjon es vegul elegedetten megyek haza. Az akaratot is edzi rendesen.. Ha fennall hoszabb tavon akk vagy 1 het pihi, mas edzesterv vagy ideiglenes edzotars
2022. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
En ezert edzek otthon, vannak eszkozeim
2022. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!