Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdjek el "tömegelni" vagy...

Kezdjek el "tömegelni" vagy fogyjak még?

Figyelt kérdés
Kb. másfél éve edzek, 108 kg-ról (175 centihez, masszívan elhízva indultam). Jelenleg 80 kg. vagyok, kb. 4 éve olyan 73-74 kg körül voltam, kb. azt a súlyt szeretném újra megcélozni. Mióta elkezdtem edzeni a max terhelés izomcsoportonként rendre, kb. 2 - 2,5x-re nőtt. Jelenleg úgy érzem, hogy kalória deficitben itt van a fejlődésem csúcsa, hónapok óta stagnálok a teremben. Logikus lépés lenne, egy 3 hónapos tömegnövelést csinálni, ahol kb. maximum 83.5-84 kg-ig tervezek felmenni, majd onnan lejönni mondjuk 76-77 kg-ra? Esetleg jobb lenne elsőként lefogyni mondjuk 73-4kg-ra majd onnan csinálni egy tömegnövelő ciklust?

2022. nov. 18. 02:20
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ismered a mondást: Télen betömegelek, nyárra leszálkásítok.😆
2022. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Te egy kezdő naturál hobbigyúrós vagy. Csak érd el a számodra egészséges és hosszútávon is tartható testzsír-százalékot, aztán egy szintentartó kalóriabevitel mellett végezd a progresszív súlyzós edzést, továbbá aludj eleget, nyújts sokat, néha kardiózz, aztán ennyi ez a sportág.
2022. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Naturálként felejtsd el a tömegelős - szálkásítós ciklusokat, mert semmi értelme.


Ahogy a kettes is írta: Legyen egy tartható testzsírszázalékod (ez mindenkinél más, nekem 15% körül van az, ahol jól érzem magam, erős is vagyok, és látszik is, hogy edzek), egyél szintentartásnyi kalóriát, legyen progresszív az edzésed és legyen jó a regenerációd. Ennél többet nem lehet naturálként beletenni ebbe a sportba.


Kifejtem bővebben, hátha segít:

Naturálként évente körülbelül 3kg izmot (nagyon max 5kg, de az már genetikai csoda..) tudsz felpakolni akkor, ha mindent jól csinálsz, és minden optimális. (azaz rendben van a tápanyag, regeneráció, edzés) Nyilván ez egyénenként változó, de ne hidd azt, hogy havi 1kg izom feltud jönni, ahogyan azt a sok okos állítja..


3 hónap alatt 4kgot szeretnél hízni. Ennek a 4kgnak 90%-a minden lesz, csak nem izom.

175cm vagy, 80kg. Nem hinném, hogy annyira el lennél hízva, sőt, ilyen arányokkal bőven ki is lehet jól nézni. (Itt most nem a tiktokon lévő kamu naturálokról beszélek, akik 8%-os testzsírt tartanak, nyilván ilyen arányokkal nem leszel nagyon szálkás)


100 szónak is 1 a vége: Felejtsd el a tömeg-szálka ciklust naturálban. Ha rám hallgatsz, akkor szintentartó kalóriabevitel mellett eddz keményen. A progressziót meg nagyon sokan félreértik.

Másfél év edzés után nem fogsz tudni minden edzésen fejlődni.

Egy kezdő tud növelni a súlyon minden edzésen, de ez is csak pár hónapig működik. Ha így működne mindig, akkor már 200kg fekvenyomásnál járnék..


De ez nem így működik. Akkor vagy gondban, ha hosszú hónapok után is ugyanazzal a súllyal és ugyanazzal az ismétlésszámmal dolgozol. Ilyenkor már lehet gyanakodni, hogy valami nincs rendben.

2022. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, felmész 100kg-ra, úgy fogsz kinézni, mint egy puhos, aki néha tesizik is. Ha a méret a lényeg, akkor persze.


Oké, hogy látod az instán a személyi edzők posztjait, hogy tömegelés után, hogy leszálkásították a tanítványt 4 hónap alatt, de azok mind nyomnak valamit.

2022. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4# Pontosan.


+ A közösségi oldalakon mindenki a legjobb formáját mutatja. Megfelelő szög, jó beállítás, tökéletes fények.. Nem hiába van ennyi testképzavaros is. El van cseszve ez az egész, az egyszer biztos..

2022. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, semmi értelme naturalba a szalkasitas/tomegeles marhaságnak. Én is csináltam, nem volt jo hidd el. 175 cm mellé ne akarj 83-84 kilóra felmenni naturálban mert az már sok, lesz rajtad kb. 10 kg felesleg. Ha a jelenlegi 80-ról lemész 73-ra ugyanúgy fogsz kinézni mintha felhízlalnád magad 84-re és aztán mennél le 73-ra. Mivel ami feljön ahogy más is írta kb. 90%-ban zsír lesz és az a 10% izom amit fel szedsz szépen el is tűnik ha elkezdesz majd szalkasitani, mivel kalória deficitben leszel és a zsír mellett bizony izmot is veszítünk, hiába magas a feherje meg edzunk, valamennyit fogyunk izomból is. Remelem érted.

Azt döntsd el h hogyan szeretnéd magad látni a tükörben és hogy érzed magad jól a bőrödben. Ha szálkásabb formát akarsz akkor menj le 70-73 közé, ha jobban érzed magad kicsit zsirosabban, fedettebben akkor mozogj 80 kg körül de 85 fölé már ne menj.

2022. nov. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“Naturálként évente körülbelül 3kg izmot (nagyon max 5kg, de az már genetikai csoda..)”


Ez így van, annyival kiegészíteném, hogy ez a 3-5 kg is csak az első 2 évben szedhető fel, utana minden évben egyre kevesebb. 3. évbe már csak max. 2-3, 4-be már csak 1-2, 5-be pedig már csak 0,5-1 között a realitás. Tehát nem minden évben tudsz felszedni 3-5 kg-t ez fokozatosan csökken és évről évre egyre kevesebb jön fel.

2022. nov. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

viszont tegyük hozzá, hogy nem kell lehangolódni ettől a "csak 2-3kg izomtól", 1 kg plusz izom is brutális változást tud jelenteni, főleg ha alacsony a tzs-d.


Nyilván naturál szinten jelent nagy változást persze.

2022. nov. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
naturálon tudod mi a tömegelés? Az hogy zsírt meg vizet szedsz fel, nem izmot... És azért látszol nagyobbnak. Vagyis inkább pufajkásabbnak. Minden genetikától függ. Én ha napi 1000 kalóriát eszek akkor se vesztek izmot, csak zsírt, de pl 10% alá nekem szó szerint kínszenvedés lemenni mert nem erre találták ki a testem, megtudnám csinálni de annak semmi értelme. De viszont 2 napig elhagyom magam és úgy szedem fel a zsírt mint egy menekült a segélycsomagokat... Más meg 3-4-5 ezer kalóriát megeszik minden nap akár nutellából és egy grammot se hízik, de viszont ha nem tartja a magas kalóriabevitelt akkor veszít izmot.
2022. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!