Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdhetem a "weighted...

Elkezdhetem a "weighted calisthenics"-et?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam utána, hogy mikor ajánlott, mikor "szabad" elkezdeni, de mindenhol mást találtam. Valahol azt írták, hogy ha egy gyakorlatból megy 3x15, azt már lehet nehezíteni annyira, hogy pl 3x10 menjen. Valahol azt láttam, hogy pl fekvőtámaszból menjen 50 db, mielőtt nehezíteni kezdeném. Arra gondoltam, hogy én azokat a gyakorlatokat már nehezíteném, ami egész jól megy - pl fekvőből 3x20 is akár, vagy guggolás 3x30 - de ami még nem megy annyira - pl. húzódzkodás, azt nem nehezíteném egyenlőre. Ti mit gondoltok?
2022. nov. 30. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul a plusz súlyos húzódzkodásokra meg tolódzkodásokra gondolsz? Ott sincsenek konkrét, minndenkire érvényes számok, hogy ha neked megy 15 szabályos húzódzkodás, akkor jöhet a plusz súly, de ha csak 14 megy, akkor nem jöhet. A plusz súlyok akkor kellenek, amikor már a saját testsúly se erőnövelésben, se hipertrófiában nem bír fejlesztő hatással. Ezt neked kell tudni/érezni.
2022. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Celfuggo, de 10-12 fole sztem mar folos menni. Onnan plusz suly.
2022. nov. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyi sulyt csinald, hogy minimum 5-ot megtudod csinalni szabalyosan
2022. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
20-30 ismétléseknek mi értelme van? Kb. zéró az ellenállás.
2022. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!