Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hasedzésre érdemes haskereket...

Hasedzésre érdemes haskereket használni? A hasizmot jól fejleszti?

Figyelt kérdés

2022. dec. 1. 05:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A haskerék a törzset (core) amblokk edzi, erősíti. A törzsnek része az egyenes hasizom is. Ha te külön, célzottan az egyenes hasizmot akarod izolálni (ami értelmetlen, de mindegy), akkor a hasprés lesz a barátod. Nem a saját testsúlyos haspréselgetés, mert a nulla progresszió miatt annak hosszútávon nulla értelme van, hanem a csigás hasprés, ahol egyre növekvő súlyokkal tudod terhelni a célizmot. Viszont a csigás hasprés még nagyobb stresszt és kockázatot rejt a porckorongjaid, csigolyáid, gerincoszlopod számára, mint a (méltán démonizált) felülés mozgásmintája, úgyhogy nem véletlenül csinálják kevesen.
2022. dec. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem fejleszti jól a hasizmot.
2022. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem baromi jó találmány! Gyorsan és hatékonyan le lehet vele edzeni a törzs izmokat, és a végtelenségig nehezíthető.
2022. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Magyon jó dolog, de amíg nincs meg a megfelelő mozgásminta betanulva, begyakorolva addig marha óvatosan, az egyik legtöbb sérülést/szakadást/ sérvet okozó eszköz, voltam ápoló sürgősségin, elég sok lesérült kezdővel találkoztam akik haskerekezés közben sérültek.
2022. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki, néha csináld ezt a gyakorlatot is :)
2022. dec. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!