Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyikkel lehet nagyobb...

Melyikkel lehet nagyobb fejlődést elérni kezdőként?

Figyelt kérdés

Szóval osztott edzésterv vagy teljes testes edzés?

Heti 3 alkalom. Osztott edzéssel kezdtem el űzni a sportot. Hétfő az mell tricepsz. Szerda az hát bicepsz, péntek az meg váll láb. Ez egy netes edzésterv. Egy edzés az nagyjából 70 perc szokott lenni.

Ez a heti egy edzés egy izomcsoportra elég lehet? Vagy jobb lenne a teljes testes edzés heti 3 szor. Alkalmanként 1.5-2 óra? Ha az osztottat ajánlod inkább, akkor has edzést mikorra kellene betenni? Plusz az osztottnál ha valahova egyik pihenőnapra betennék még egy plusz bicepszezést, az érne e valamit? Kar legyen vastag 🫣🤣. Heti 2 bicepszezéssel jobb lenne e a fejlődés?


2022. dec. 7. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy felsorolsz napokat a nevén nevezve, és mellé írsz testrészeket, az úgy konkrétan semmi.
2022. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3 gyakorlatot nyomok egy izomcsoportra. Szóval pl mell tricepsz. 3-3 gyakorlat. 4-5 sorozat, 8-10 ismétléssel. Ez kitesz kb 70 percet.


Régebben csináltam 3 hónapig teljes test edzést, de abban nagyon kifáradtam, és egy izomcsoportra max 2 gyakorlatot végeztem csak. Tehát kevesebb edzést kapott minden izom, de azt heti 3 szor. Viszont nagyon elfáradtam benne, azért is untam bele.

2022. dec. 7. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hétfő az mell tricepsz. Szerda az hát bicepsz, péntek az meg váll láb. Ez egy netes edzésterv"

Ez nem edzésterv, hanem esetleg edzésfelosztás, de inkább csak egy testrészfelsorolás. Egy edzésterv ismétlésszámokat, sorozatszámokat, munkasúlyt, intenzitást tartalmaz.

"Egy edzés az nagyjából 70 perc szokott lenni. Ez a heti egy edzés egy izomcsoportra elég lehet? Vagy jobb lenne a teljes testes edzés heti 3 szor. Alkalmanként 1.5-2 óra?"

A súlyzós edzés hatékonyságát mióta mérik időben? Ez nem futóverseny. Profi kártyás testépítőkkel dolgozok együtt, de még egyikük sem mérte stoperral, hogy most 70 perc-e az edzésük vagy 90, ugyanis kicsit sem számít.

"Ha az osztottat ajánlod inkább, akkor has edzést mikorra kellene betenni?"

Amikor akarod. A has edzése az egyik legkevésbé fontos tényező az erőedzésben. Amit érdemes LEHET edzeni, az a törzs (core), melynek alapvetően része az egyenes hasizom is. Te főleg az esztétikum és a kockás hasika miatt érdeklődsz a hasedzés felé, ezért tudd, hogy a kockás hasika az alacsony testzsírtól lesz kockás.

"osztottnál ha valahova egyik pihenőnapra betennék még egy plusz bicepszezést, az érne e valamit? Kar legyen vastag"

Erre mi szükség van? Nem plusz bicózástól lesz vastag a karod, hanem lenne tudásod a megfelelő progresszív edzés megtervezéséhez és a sporttáplálkozáshoz. Kéne neked egy személyi edző, mert kicsit sem vagy képben. Tanulmányok olvasása gondolom nem jön szóba, úgyhogy legalább hallgass meg egy-két szakmai podcastot, és nézz meg pár edukatív videót a témában, mert most látni rajtad, hogy netes shopbuilder cikkek és hallott tévhitek alapján gondolkodsz.

2022. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%
Áldom az eszem, hogy én abbahagytam. Esküszöm, jobban érzem magam.
2022. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kar legyen vastag"


Az íkú meg magas.

2022. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ki irta a programot ,de sok esze nem volt.

Van egy kis fika izomcsoportunk, a bicepsz.Arra kell 2 edzés,de a a legnagyobbra,a lábunkra elég 1 is.

Tiszta logika..

2022. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En az osztottat szeretem, de 4-5 napba jobb lenne. Am foleg a beleadott melo meg kaja fog szamitani nem az h h osztod fel
2022. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kar legyen vastag" 🤣🤣🤣🤣

Ezen jót röhögtem.😂

2022. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!