Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minek edzenek sokan konditerem...

Akvariumpucolo kérdése:

Minek edzenek sokan konditeremben, ha nem bírják a fizikai munkát?

Figyelt kérdés

Egy multinál vagyok a raktári terület vezetője. Tök érdekes számomra, hogy a 40-50 éves korosztály úgy nyomja a fizikai munkát, hogy meg sem kottyan nekik. Reggelre behozzák a szalonnát, 4-5 zsemlét, leöblítik egy cukros üdítővel aztán 8 órán keresztül mozgatnak meg tonnákat. Míg ez a 20-30 közötti korosztály aki edzeget, behozza a kis fehérje turmixot konkrétan 2 óra pakolás után kidől, 30-40kg-s termékeket nem bírnak felemelni.

Ez mitől van?



2022. dec. 20. 08:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Kimerültek az edzéstől, munkára már nem marad energia.
2022. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért elég nagy általánosítás. Én is a 20-30 közötti korosztályba tartozok, mégis nagyon szívesen kiállok akármilyen erőpróbára akármelyik 40-50 közti korosztályt képviselő raktárbajnokoddal. Pedig én csak egy csicska informatikus vagyok, aki egyébként powerliftinggel foglalkozik a konditeremben, úgyhogy jöhetnek nyugodtan azok a nehéz termékek. Érdekes, hogy én anno évekig dolgoztam kőműves brigádban, és ott anno pont azt láttam, hogy az előbb említett 40-50 közti korosztály a létrára nem tud lihegés nélkül felmászni két töltött cigi elszívása között, de nagyon magabiztosan tudják óbégatni, hogy bezzeg a mai 20-30 évesek már nem tolják úgy a talicskát, mint mi régen.
2022. dec. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
szerintem csak eleinte nem bírják, aki nincs hozzászokva a 8óra fizikai munkához, az nyilván nem fogja bírni, hiába edz.
2022. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%

előző vagyok, ezt kihagytam

aki 30-40 kg-os tárgyakat nem képes megemelni, az biztos nem edz, vagy csak rövid ideje

2022. dec. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

A kondisok 90%-a esztétikára megy! Közben erősödnek is természetesen, de nem az a cél, hogy az izom a maximális erőkifejtésre képes legyen, hanem, hogy a leggyorsabban nőjön. És ez nagyon nagyon nem ugyanaz.

Itt egy prank videó, ahogy ez a sovány ember, aki amúgy sportoló, odamegy a kétajtós szekrényhez, és fél kézzel odébb rakja azt a súlyt, amit a nagydarab emelget. https://www.youtube.com/watch?v=dR4_Pia9M5U

Szóval nem számít szinte semmit, hogy valakin hány kg olyan izomtömeg van, ami csak arra jó, hogy kitöltse a pólót.

2022. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%

A fentieket kiegészítve teszem hozzá, hogy az sem kizárt, hogy a kulcsszó az "edzeget".


Még a 80 - as években kezdtem edzeni és tolom a mai napig is, s azt látom, hogy a terembe járók közül mára már a sokkal nagyobb azok aránya, akik csak edzegetnek, mint 30 - 40 évvel ezelőtt és ez vonatkozik a 40 - 50 éves korosztályra is(!).


Tényleg nem akarok itt boomerkedni, de úgy összességében azzal vagyok kénytelen szembesülni, hogy egyre - úgymond - latyakabb a társadalom. Nyilván vannak kivételek, de ezt implicit módon fentebb is megemlítettem.


Note: jómagam szoftverfejlesztéssel foglalkozom (te jó ég, már mióta.. :) ), de legutóbb - csak, hogy mondjak egy ellenpéldát is a kérdezőnek - legutóbb, 2017 - ben, amikor a házunkon végeztünk kőműves munkákat, le kellett cserélnem a kőműveseket, pedig az egész csapat velem korú volt, de annyit szuttyogtak és olyan lassan haladt a munka, hogy félő volt, kicsúszunk a rá szánt időből (határidőre kellett kiköltöznünk a régebbi, már eladott házból). Hiába szaladgáltam én az 50 kg - os zsákokkal vagy épp ástam gyorsan a vízvezeték nyomvonalát, meg ilyesmi, napi 10 órában.


Szerencsére találtunk egy másik csapatot, akik viszont már nagyon szépen, professzionálisan tették a dolgukat.


De, most jutott eszembe egy másik ellenpélda is. 25 éves kollégám és felesége építkeztek úgy, hogy (ahogy mi is) ők is részt vettek a munkában és a végén a 40 fölötti kőműves elmondta nekik, hogy olyan gyors tempót diktáltak (kezdve a téglák adogatásától, az összes munkáig, amiben csak részt vettek), hogy ott aztán nem volt vakaródzás és a brigádnak kellett felvenni az ő fordulatszámukat.


Jó, nyilván ez a két eset nem valami széles mintavétel, viszont a kérdezőé sem az.

2022. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
3%

6 - os írója vagyok.

Megjegyzem, hogy aki úgy edz - még, ha nagy súlyokkal és szabályosan is - , hogy belenyom mondjuk 6 - ot, majd pihen, meg trécsel 3, 4 vagy akár 5 percet is két sorozat között (és még csak nem is fut, stb mellette), annak a teherbírása össze sem vethető azzal, aki például olyan edzéseket nyom, ami szuperszetekből, triszetekből vagy óriásszetekből áll, úgy mégpedig, hogy az egyes szuper-, tri-, vagy óriászszetek között sem pihen semmit és amikor átvált egy másik gyakorlatcsoportra akkor is csak annyi pihenőt tart, amíg ripsz - ropsz beállítja a súlyokat / gépeket.


Számold csak ki, mekkora teljesítményt kell leadni mondjuk egy 90 perces edzés alatt, ahol az illető minden 5. percben dolgozik, majd vesd össze azzal az intenzitással, amit fentebb vázoltam, mely esetben szinte a teljes 90 perc tiszta edzésidő. Utóbbi - persze megfeleő táplálkozás, stb betartása mellett - igen magas szintű állóképességet is eredményez.


Ki lehet próbálni, vajon mennyi 40 - 50 - éves, cigi-pia-kávé tápkiegen élő kőműves bír ki mondjuk egy lábedzést ahol, ami olyan gyakorlatpárokból van összeállítva, mint például egy egyszerű guggolás - kitörés szuperszet, sima 5 x 15 - ös sorozat és ismétlésszámmal, pihenő nélkül.

2022. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

A létező legbugyutább, leginkább általánosító kérdés.


A testépítés az esztétikumról szól. Minden izomra van egy speciális mozgásminta, amivel meg tudod edzeni. Lehet az akár egy csigás letolás, oldalemelés, vagy akármi. Nyilván az erőszint is nő vele, de nem az a cél. Hanem az izomcsoportok célzott "leedzése" a minél inkább esztétikus fizikum elérése érdekében. A gyakorlatok mind úgy vannak kitalálva, hogy biztonságosak legyenek. Míg mondjuk egy 40kg-s akármit nem biztos, hogy úgy tudsz felemelni.

Az erőedzés az más. Maradjunk annyiban, hogy ha egy 25 éves srác powerezik mondjuk 8 éve, az úgy 10x akkora súlyokkal edzene mint a te rakodómunkásmestereid.



Egyébként azt miből gondolod, hogy ki mióta edz? Ha bemegy hozzád egy fiatal srác aki 1 éve edz naturál hobbi szinten, annak többet kellene emelnie mint az épp ereje teljében lévő 10+ éve napi 8 órában fizikai munkát végző férfinek?


Aki edz annak egyáltalán kötelező óriási súlyokkal edzenie? Kötelező fizikai munkát végeznie? Az nem lehet, hogy lejár edzeni, próbál egészségesen élni, étkezni stb.? Csak 300kg-s felhúzásokat lehet egy teremben végezni?


Mi van ha valaki egy komolyabb edzés után nem akar egyszerűen még több tonnát emelni egy bedurrantott oldalsó vállal?


Mi van havalakinek nem az az életcélja 20 évesen, hogy a te szaros raktáradban emelje a vasakat napi 8 órában 250 nettóért?


Én dolgoztam raktárban, a 40-50 éves korosztály volt a legproblémásabb amúgy. Jobbra-balra ment a táppénzezés. A felének gerincsérves papírja volt arról, hogy mennyit emelhet. Volt aki 50 évesen kijelentette raktárosként, hogy számára maga a targoncázás is megterhelő, mert fáj a térde amikor fel-le ugrál. Meg úgy általában 10-ből 8as reumatológiai csődtömegek voltak igazi apa testtel.


De ennyi erővel minek végzel bármilyen sportot?

2022. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%
Egy földművelő szikár emberben több erő van mint az izompacsirta szépfiúkban:)
2022. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

mert leszarják a munkát,izzaddjatok csak ti ez egy ilyen elavult fas.zméregetés már!

Dolgozzatok csak ti ha ennyire nem bírjátok,nem mindenkinek a munka az élete,én is edzek 15 éve nekem nem ez a mentalitásom,de megértem.Nagyháztartási gépeket rakodok,és komissiózók,hűtől,borhűtők,mosógépek,kézzel kell kikomizni,előtte megyek edzeni olyan a munkarend,meg is érzem azért.De ku.rvára meg tudom érteni ha valaki nem lihegi túl.Nyilván fel bírja emelni de ha ott vannak a jó kis mindent tudó 50esek akkor csinálják csak

2022. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!