Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen felosztás és gyakorlato...

Milyen felosztás és gyakorlatok lehetnek számomra megfelelőek? Előre is elnézést a részletes kifejtésért…

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő/újrakezdő vagyok az edzés világában

Fogyni szeretnék, emellett azért erősödni(kezdetben ez elméletileg menni fog)

Ami érdekelne, hogy az alábbi gyakorlatokat-azért ezeket írom, mert korábban személyi edzővel ezeknek a végrehajtását tanultam meg rendesen és úgy érzem egyelőre nem érdemes variálni.- persze ha van gyakorlat ami felesleges, vagy olyan ami azért jó lenne, szívesen olvasom a véleményéteket/tanácsotokat.

A gyakorlatok:

Mellre: fekve nyomás, ferdepados nyomás kézi súlyzóval, tárogatós gépen

Hát: mellhez húzás, Pados evezés- ide kellene meg tipp, valamilyen gyakorlat

Esetleg arra gondoltam, hogy a mellhez húzást széles fogásban( hat felső részére) is és szűkebb fordított fogasban (széles hat) is alkalmazom

Láb: guggolás, lábtoló, román felhúzás

Vall: oldal emelés, tárogató gépen a vall hátsó részét, és military press

Tricepsz/bicepszet egyelőre külön nem akarom edzeni-és állítólag nem is szükséges


A felső testre végzett gyakorlatokból 3 a láb gyakorlatokból 4 sorozatot terveztem kérdésnek (8-15ös ismétlés számmal)


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezeket, hogyan osszák fel?

Push-Pull-Lég kézenfekvő lenne, de újrakezdőként (és soha nem voltam túl profi) attól felek h ez kimerítő lenne.


Ezért vagy arra gondoltam, h 3 napra felosztom és minden nap teljes test, csak más gyakorlatokkal (pl egyik nap a mellre csak fekve nyomás, másik nap tárogatás stb.)


Vagy 2 felső test (pl. 2 mell 1 hat az egyik nap és 1 mell 2 hat a másik nap+ a vall)


Nagyon szépen köszönöm annak aki végigolvassa és elmondja a véleményét, tanácsát- min változtassak stb.



#edzés #testépítés #Gyakorlatfelosztás
2023. jan. 10. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
2023. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!