Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítéshez kellene egy pár...

Testépítéshez kellene egy pár tipp?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok vékony testalkatú, viszont az lenne a gond hogy a hasamra híztam/hízok

A fenekem kb sehol sincs és elkezdtem edzeni hasra illetve fenékre is, viszont a suli mellett nincs időm így csak hétvégenként tudok edzeni. Igyekszem több fehérjét fogyasztani és a szénhidrátot mérsékelni, mégsem látok változást egyik területen sem, nem tudom mit csinálok rosszul



2023. jan. 20. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

“Igyekszem több fehérjét fogyasztani és a szénhidrátot mérsékelni, mégsem látok változást “ ez nem egy étrend, hanem egy nőklapja-tipp.


Másrészt nem tiszta, hogy pontosan mi a célod. Vékony testalkat de pocakos, fogyni akarsz? Vagy izmosodni?

2023. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Fogyni akkor fogsz, ha kalóriadeficitben vagy. Hiába edzel, hiába eszel több fehérjét, ha nem vagy kalóriadeficitben, nem fogsz fogyni.


A szénhidrátot meg nem kell megvonni.. Ez tipikus nők lapja felfogás. Szénhidrát kell.

2023. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

"fenekem kb sehol sincs és elkezdtem edzeni hasra illetve fenékre is, viszont a suli mellett nincs időm így csak hétvégenként tudok edzeni"

Tehát nincs egy minden izomcsoportra kiterjedő progresszív edzésterved, csak neten látott hasika és popsi gyakorlatok, amit ráadásul csak hétvégente csinálgatsz. Pontosan milyen változásra számítasz?

"Igyekszem több fehérjét fogyasztani és a szénhidrátot mérsékelni, mégsem látok változást"

Ettől miért lenne változás? Hogy jön ide a szénhidrát?

"nem tudom mit csinálok rosszul"

Mindent. A súlyzós edzés és a sporttáplálkozás (pl. kalóriaszámolás) alapjaival sem vagy tisztában.

2023. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

„Nem tudom, mit csinálok rosszul.”

1. Hogy csak hétvégente edzel. Eddz minden nap, egyik nap hasra, másik nap fenékre, felváltva. Napi 15 perc, ennek bele kell férnie, ha máskor nem, kelj ennyivel korábban.

2. Hogy több energiát viszel be a szervezetedbe, mint amennyit felhasználsz. Lehetne ezt bőven fejtegetni, de most annyi is elég, hogy egyszerűen egyél kevesebbet, mint eddig. Edd ugyanazt, ugyanakkor, ugyanannyiszor, mint eddig, de mindig csak 80%-át az eddiginek.

2023. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!