Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezek milyen kezdő súlyoknak...

Ezek milyen kezdő súlyoknak számítanak?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el edzeni. De valahogy úgy érzem még a kezdőkhöz képest is gyenge vagyok.

Fekvenyomás: 4 sorozat, utolsó sorozatnál 60kgx8

Guggolás: 4 sorozat, utolsó sorozatnál 80kgx8

Felhúzás: 4 sorozat, szintén 80kg a vége 8 sorozattal.


Leginkább a felhúzásnál érzem, hogy valami nem stimmel. Tudnék még súlyt rakni rá de érzem, hogy akkor totál elszáll a helyes kivitelezés. Púpos háttal annyira nincs kedvem emelgetni.

Azt is észre vettem, hogy általában a legtöbb ember több kg-val húz fel mint guggol vagy fekve nyom. Nálam viszont alig van különbség.


Oldalemelést is lőfütty súlyokkal tudom csak szabályosan végezni, konkrétan 5-5 kg-al oldalanként. Ha többel végzem akkor már bele rántok.


Van így értelme edzeni vagy nem való nekem?


25/f 175 cm 75 kg



2023. jan. 21. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Hát, én kb 1 év után jöttmem rá, hogy nem való nekem, szóval neked még van időd. Mondjuk én már a végén inkább muszájból mentem edzeni, aztán az utolsó napon bementem, meg kijöttem, és ennyi. Szerintem, aki úgy érzi, hogy eleve nem örömmel megy, hanem mert vár valamit, amitől pl jobban fog kinézni, meg a hülye fruskák... hagyja a fenébe az egészet.
2023. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen jó, de amúgy ne érdekeljen. A kivitelezésre figyelj, ne csak a súlyra.
2023. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Nem érdemes gyúrni mert tönkremegy a tested az erőlködéstől.Vese is károsodhat hosszútávon meg a vérnyomásod is magas lesz.
2023. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nemrég kezdtél el edzeni? Fél éven belül ezek teljesen jó eredmények a testsúlyodat nézve. Azt, hogy minden ilyen közel áll egymáshoz, én is furcsálom, de idővel helyreáll. De nálam pont az ellenkező a helyzet, óriási kontraszt van a felhúzásom és fekvenyomásom között. 150kg / 65 kg.

Fekvenyomás egyszerűen a gyengém

2023. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 hónapja edzek
2023. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Furi. Felhúzásban nem igen lehet csalni, és mivel az valamiért nagyon le van maradva, megkérdőjelezném a fekvenyomás és guggolás szabályosságát
2023. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagyjál már,ezek kibszott jó számok,az átlag 175cm/75 kg-os Jóska évek után sem tud ilyet.Ha javulna a technika simán tudnál 110-120 kilót guggolni és felhúzni,ez kezdésnek nagyon jó.

Szeretném azt hinni hogy troll mert ennyire fogalmatlan senki nem lehet,szemed van és látnod kell hogy kezdőnek kinézők 95%-a ilyen testalkattal közel nincs ehhez.Vagy erőemelő/influenszerekkel telített terembe jàrsz.

2023. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!