Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mehetek konditerembe 17 évesen?

Mehetek konditerembe 17 évesen?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni, viszont félek attól, hogy mit gondolnának a teremben rólunk. 17 éves, fiú vagyok. Pár kérdésem lenne.

2 dolog miatt nem jártam eddig. Egyébként egy jó haverom is jönne, de ő is most kezdené.


1. 10 perc edzés után elfáradnék. Emiatt nem érdemes megvenni a jegyet szerintem. Ezt előtte érdemes fejleszteni vagy pedig napról napra jobban fog menni a teremben?


2. 0 tapasztalatom van a gépek, edzés terén. Nem tudom hogy müködnek, sem azt hogy mire érdemes és hogyan edzeni. Ott tudnak nekem segíteni, hogy mi hogyan működik? Nyilván egy személyedzőt is érdemes lenne felbérelni, de azt nem hiszem, hogy ki tudnám fizetni.


Előre is köszönöm, ha valaki tud értelmes választ adni a kérdéseimre.



2023. jan. 21. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

"félek attól, hogy mit gondolnának a teremben rólunk"

Semmit. Senki nem fog foglalkozni veled, senki nem fog észrevenni téged. A konditermek televannak sovány/kövér kezdőkkel, nem fogsz közülük kitűnni.

"előtte érdemes fejleszteni vagy pedig napról napra jobban fog menni a teremben?"

Ha te 10 perc edzés után kifingasz, akkor még most menj el orvoshoz, ugyanis egy végstádiumú rákos is képes 10 perc edzésmunkára. Tessék elkezdeni sportolni, és majd hétről hétre fejlődni fogsz. Iratkozz fel erre a YouTube csatornára, és tanulj, mert egyetlen kommentben nem lehet megtanítani téged az erőedzés és a táplálkozás alapjaira:

https://www.youtube.com/@BosnyakMate/videos

2023. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Senki sem fog beszólni neked. Ha esetleg bárki is sértő megjegyzést tenne, vagy nevetne a hátad mögött, azok általában azok az emberek akik naponta 10-szer posztolják a kockahasukat, miközben egy 100 kilós felhúzás alatt összeszarják magukat. Velük nem kell foglalkozni.


Mindenki vékonyan, vagy túlsúlyosan kezdte. Saját példámból kiindulva, hozzám is odajöttek az elején, mert szabálytalanul guggoltam. Semmi rosszindulat nélkül elmagyarázta a helyes kivitelezést, ennyi történt.

A gépek a legutolsó dolog amitől félned kell, jobb helyeken minden gépen rajta van egy matrica, hogy hogyan kell használni. Képes illusztráció is van rajtuk, elég egyértelmű. A szabadsúlyos gyakorlatokhoz, és egy normális edzéstervhez/étrendhez nem árt a személyi edző. Persze nem olcsó, de legalább 1-2 hónapig megéri, hogy legyen fogalmad arról, mit is csinálsz. Más esetben marad az internet.

2023. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

"viszont félek attól, hogy mit gondolnának a teremben rólunk."


Valójában ez csak a kezdők téveszméje. A kutyát nem érdekli, hogy mit csinálsz, mert jobb esetben mindenki magával van elfoglalva. Nyilván vannak szélsőséges helyzetek, amikor valaki ok nélkül beszól valakinek, de ez nagyon ritka és én még ilyennel nem találkoztam. Mindenki kezdőként kezdi, senki sem Mr olympia elsőre. Aki jól néz ki, az is volt kezdő.


"10 perc edzés után elfáradnék."

Nem értem ezt. Mit értesz az alatt, hogy elfáradsz? Hogy képzelsz el egy edzést? Ne úgy, mint a filmekben, ahol megállás nélkül futnak, ott nyilván el lehet fáradni. Egy konditermi edzésnél nem feltétlen köpöd ki a tüdődet, nem magas a pulzusszám. Persze, olyan előfordulhat, hogy 1-1 nehéz szett után fáradt vagy, de ez természetes.


"0 tapasztalatom van a gépek, edzés terén. Nem tudom hogy müködnek, sem azt hogy mire érdemes és hogyan edzeni. Ott tudnak nekem segíteni, hogy mi hogyan működik? Nyilván egy személyedzőt is érdemes lenne felbérelni, de azt nem hiszem, hogy ki tudnám fizetni."


Emiatt pedig nem kell aggódnod. Én sem tudtam semmit először. Konkrétan segítséget kértem ahhoz, hogy mutassák meg, hol lehet tolódzkodni. Most meg már saját magamnak írom az edzéstervet, tudok edzést programozni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy senki sem kezdi úgy, hogy mindent tud. Általában mindenkinek át kell esni azon, hogy az elején semmit sem tud és 1 ideig csak bohóckodik a teremben. Ez mondhatni természetes.

Ennek kiküszöbölésére érdemes lehet személyi edzőt fogadni, de tekintve, hogy az itthon lévő személyi edzők 99%-a le van maradva tudásban 20 évvel, nem ajánlom, hogy fizess érte.


Youtube: DietGainz, háromharmad, Torma Valentin. Ha őket követed és megnézel pár videójukat, akkor nem lesz probléma.


Nézegess videót gyakorlatok helyes kivitelezéséről és gyakorlatilag megspóroltad a személyi edző árát. Egyáltalán nem szükséges etetned őket, sőt, nem is ajánlom, mert összes egy kókler. (tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek..)

2023. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bátorításokat! Kiváncsi vagyok mások tapasztalatára, véleményére is. :)
2023. jan. 21. 18:34
 5/15 A kérdező kommentje:

Az "elfáradásos" kérdést picit kifejtve. Régebben fociztam elég sokáig, 5-6 évig biztos. Most ezekre az időkre tudok alapozni. Akkor 10-15 perces folyamatos, jó tempojú futás (Ilyenkor már szívem szerint haza mentem volna) volt 1-2 perces pihenő és utána megint futás. Mindig teljesítettem, már csak amiatt is, mert elég gáz lett volna leülni, amég a többiek futnak. Teremben is folytatnám a futást csak 4-5 perces szünetekkel. Nem tudom, hogy mennyire néznének rám furcsán, ha negyed óránként leülök 5 percre.


Illetve felmerült még egy kérdés. Leginkább futópad miatt járnék a terembe. Édesanyám azt mondja, hogy futni a szabadban is tudok és ne fizessek ezért több ezer forintot, ebben egyébként van valami igazság.

Gondolom nem csak a futópadban érdemes gondolkodnom, hanem több féle gépben, gyakorlatban?

2023. jan. 21. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Anyukádnak igaza van. Ha futni akarsz, ne menj konditerembe.


Ha terembe mész, akkor alapvetően súlyzós edzést csinálj, ami teljesen más jellegű terhelés, mint a futás.

2023. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tévúton jársz. A futópadozás nem edzés. Állóképességben igen, de, ha izomépítés a célod, akkor nem futnod kell, hanem progresszíven edzeni ellenállással (azaz súllyal).


Futással nem fogsz semmit elérni azon kívül, hogy hozzászoksz és egyre jobban megy majd. Persze, ha ez a célod, akkor csináld, de jobban nem fogsz tőle kinézni.


Futópadozni meg nem érdemes kiadni pénzt, főleg, hogy 1 havi kondibérlet alaphangon 15.000 forint, ami jól fel van szerelve.

2023. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elsődleges célom a fogyás. Amit néztem terem ott a diák bérlet 8000 Ft egy hónap. Nem túl nagy, de nincsenek túl sokan elvileg. Egyébként vidéki vagyok. Gondolom ez is számít árban.
2023. jan. 21. 20:09
 9/15 anonim ***** válasza:

A fogyás nagyrészt az étrenden múlik.

Attól nem fogsz lefogyni, ha elmész napi 30 percet futni, de mellette nem vagy kalóriadeficitben.


300-500 kalóriadeficit, 2g/testsúlykg fehérje, súlyzós edzés, napi 7-8 óra alvás. Ez kell neked, nem pedig a futópadon bohóckodni..


Nem tudom tudsz-e kalóriát ezamoln, de olvass utána, mert ez a leghatékonyabb módja a fogyásnak. (Fogyásnál kalóriadeficitben kell lenned, ezt pedig kalóriaszámlálással tudod nyomon követni. )

2023. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
számolni*
2023. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!