Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora növekedést várjak el?

Mekkora növekedést várjak el?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 éve edzem. Személyi edzőt nem tudtam fogadni, így saját káromon kellett megtapasztalnom a dolgokat, helyesen végezni a gyakorlatokat, stb. Szóval nem volt ez egy tökéletes év. Most 10 kilóval vagyok nehezebb, mint amikor kezdtem (56->66), és összességében szerintem nagyon szépen fejlődtem. Viszont a bicepszem csak 1,5-2 centit nőtt ez idő alatt. Én ezt nagyon keveslem, és kicsit el is vagyok keseredve miatta..

A kérdésem az, hogy ez valóban szörnyen kevés-e, vagy ez egy nehezen fejlődő izom?


2023. jan. 23. 17:06
 1/8 A kérdező kommentje:
ui: tudom, hogy a tricepszemen is múlik a karom vastagsága, szóval ennek fényében a bicepszem még kisebb mértékben nőtt
2023. jan. 23. 17:07
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

10 kilóból normál esetben 5-7kg közötti a nettó izom, a maradék zsír, gyomortartalom, vagy folyadék. Ha saját magadnak megfelelsz, akkor jó, és egyébként nem olyan kevés az sem összességében.

Centiket én sosem figyelem, csak azt, hogy arányos legyen a testem, nyilván te is látod, hogy lehetne-e nagyobb arányaiban.

2023. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Közepes növekedést várj el.
2023. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fiu vagy lany vagy? Tricepsz am majdnem 2x akkora izom mint a bicepsz. Siman nohetett volna sokkal tobbet. Legalabb akkor mostanra belejottel es gondolom mar jol csinalod, jol kajalsz
2023. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én akármit csinálok a bicómmal már évek óta, nemhogy csúcsosodni nem akar, de tömegben is nagyon lassan fejlődik. Ellenben a vádlimmal, amire heti 1x csinálok 5 kör álló vádligyakorlatot és vastagabb a lábszáram, mint a nyakam, vagy a felkarom. Ilyen a természet.


A 10 kilóból, amit felszedtél, abból ha a fele izom, az már egy nagyon jó eset.

2023. jan. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Változó szerintem.

Én 3 hónapja edzek, a bicepszem és a tricepszem fejlődik a legrohamosabban. 36 os karral kezdtem, most meg 40 es. Szerintem olyan 42 ig marad nekem ez a rohamos növés, utána be fog lassulni nagyon az tuti.

2023. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: Leírod kérlek hogy edzed? Milyen gyakorlatok, mennyi sorozat, hányszor edzed egy héten, stb
2023. jan. 24. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:

6 os vagyok. Persze leírom.

Heti 5 edzés.

Hétfőn mell tricepsz has

Mellre 3 gyakorlat. Minden gyakorlatnál 4 sorozat. Szóval 3*4 és 8-10 ismétlésszámok, Maximális súllyal amivel tudok csinálni. Tehát ha 100 kg t egyszer bírok kinyomni akkor 70-75 kg vel szériázok, és ezt mindegyik gyakorlatnál így kell kiszámolni. 1 ismétléses maxodnak a 70-75 százalékával kell edzeni minimum.

Tricepszre is 3 gyakorlat. Ugyan úgy 4 sorozat egy gyakorlatnál. Hasra meg egy kicsi. Hasprés meg ilyesmik.

Kedd az hát meg bicepsz.

Szintén 3-3 gyakorlat 4 sorozattal.

Szerda pihenő

Csütörtökön ugyan azt nyomom mint hétfőn. Pénteken ugyan azt mint kedden.

Szombat meg láb és váll. Lábra 4 gyakorlat, vállra 4 gyakorlat.

Tehát a felsőtest izmai heti 2 szer van megedzve. Kivéve a vállat, mert a váll az minden edzésen kapja a terhelést, ezért felesleges lenne heti 2 szer megedzeni azt is. De a többit viszont megkell edzeni heti 2 szer. Vigyázni kell mert a heti kétszeri edzéssel már könnyű túledzeni egy izmot.

2023. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!