Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjét viszel be...

Mennyi fehérjét viszel be izomépítéskor, és mennyit szálkásításkor?

Figyelt kérdés

Mindkettőnél egyformán ügyelsz rá? Szálkásításnál mégfontosabb hogy meglegyen igaz?


Én nemrég kezdtem, így izmot építek. 92 kg vagyok 190 cm mellé. 200 gramm körül szoktam bevinni, de néha több is, van hogy 230.

Mennyi a minimum amire nekem szükségem lenne? És mi a maximum ami fölé nem érdemes menni?


2023. jan. 25. 08:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Naturál kezdő hobbigyúrósként felejtsd is el a tömegelős-szálkásítós típusú baromságot. Ennek versenyzői szinten, és ott is főleg szteroidhasználat mellett van értelme. A te szinteden nincs. Alapvetőn neked ezzel a testsúllyal pláne felesleges tömegelned. Szintentartó kalóriabevitel, 1.5 g/tskg fehérje, progresszív súlyzós edzés, ennyi a recept.

200 gramm fehérjét melyik gyúrós haverod tanácsolta? Profi kártyás bajnokoknak sem kell ennyi. Szerinted hasznosul?

2023. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szóval rosszul tudom, hogy az izomépítéshez kalóriatöblet kell és fehérje? Én zabálok mióta járok edzeni, napi 600-700 kalóriatöblet, és 200 gramm fehérje. Úgy látom magamon hogy nőlök is mint a gomba. 3 hónap alatt már elég jó kis változás ment rajtam végbe eddig. De persze jön fel a zsír is, nől a has is, minden. És szálkásítás szó alatt azt értettem, hogy ezt a felhalmozott zsírt ami a kalóriatöblet miatt jön fel az izom mellé, ezt le kell majd adnom egyszer. Ezt neveztem szálkásításnak, hogy ha mondjuk elértem a 100 kilót, akkor utána majd magas fehérjebevitel mellett kalóriadeficittel szépen visszafogyok egy 90 re, és akkor izmosnak fogok kinézni, nem csak nagydarabnak. Én eddig így gondoltam. Csak hogy mondjak egy kis példát amit láttam a konditeremben. Egy kb 60 kilós 170 centis srác, kitudja mióta jár már a terembe, látszik rajta hogy szikár, van rajta egy kis izom, zsír az kevés. De mióta én járok oda, azóta ő rajta semmi fejlődés nem látszik. 3 hónapja. Kérdeztem tőle hogy eszik e rendesen? Mondta hogy majd most már egy kicsit elkezd odafigyelni a kalóriatöbletre, mert semmire nem halad a szintentartó kalóriával.
2023. jan. 25. 08:55
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Aki azt mondja, hogy szintentartó kalóriabevitellel nem lehet fejlődi, az nincs szintentartó kalóriabevitelen, hanem deficitben van. Egyébként a tanulmányok tényleg azt bizonyítják, hogy az izomépítéshez legideálisabb tartomány a 200-300 kcal plusz, de 600-700 kalóriás többlet irreális. Ettől nem fog több izomszövet épülni, de legalább behízol. Mindig arra gondolj, hogy mi tartható fenn hosszútávon kényelmesen, egészségesen. Nyilván a szintentartó kalória.

A 200 gramm fehérjét pedig tényleg engedd el. 1,5 g/tskg elegendő.

2023. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm.

Akkor kicsit visszább veszek.

Nem szeretnék durván zsírosodni.

2023. jan. 25. 09:44
 5/25 A kérdező kommentje:
Na most jöttem rá, hogy a yazio app ban vissza lehet nézni 1 hónap tápanyag bevitel átlagát. Nekem 2700 kalória kell a szinten tartáshoz a yazio szerint, és átlagba 3 ezer kalóriát vittem be az elmúlt hónapban. Az akkor 300 kalóriatöblet. Akkor az tökéletes. A mikro tápanyagok meg 300 gramm szénhidrát átlagba, fehérje meg 156 gramm átlagban.
2023. jan. 25. 09:57
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
Yazio is csak tippelni tud, az anyagcsere egyéni dolog. A lényeg hogy ne akarj 1 kilókat hízni havonta mert csak kövér leszel. Igazából havi fél kiló is sok.
2023. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Értem.

Hát 2 hónap alatt 3 kiló jött fel. 20 százalék a testzsírom.

Lehet le kellene mennem egy 15 százalékra.

2023. jan. 25. 10:34
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

Arányaiban kb. ugyanannyit.


Ez testsúlyfüggő, nem célfüggő.

2023. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Neked 100-120g fehérje is simán elég...
2023. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Hát kétlem hogy edzésmúlt nélkül 90+ kilóval 20% lenne a testzsírod. Mindenesetre értelmetlen pár havonta nekiállni fogyni mert semmi nem lesz a fizikumból. Jól kell belőni a kalóriát és akkor főleg izom fog feljönni.
2023. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!