Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Életemben először mennék...

Életemben először mennék konditerembe, hogy formába hozzam magam a 2. gyermekem születése után, de nem tudom milyen kondi gépek lennének megfelelőek?

Figyelt kérdés
Van rajtam olyan 6 kg felesleg, főleg a has, comb tájékán. Kicsit tartok az első alkalomtól, hogy én kezdőként a sok testépítő között majd hogy mutatok, meg mit kérdezzek, kihez menjek oda. Egyáltalán nem tudom hogyan működik a kapcsolati rendszer a konditermekben. Személyi edzőre nem lenne most keret, ezért így magamtól próbálnék kihozni eleget.
2023. jan. 31. 13:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy a vádlimat lehetőleg nem izmosítsam, mert így is borzasztó izmos genetikailag.
2023. jan. 31. 13:28
 2/16 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy alap kezdő edzéstervet.


De ha csak fogyás a lényeg, az is elég, ha kardiózol egy órát.

2023. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

"kezdőként a sok testépítő között majd hogy mutatok"

A konditermekben 10 emberből 1 testépítő, úgyhogy emiatt ne aggódj.

"vádlimat lehetőleg nem izmosítsam, mert így is borzasztó izmos genetikailag"

Egészen biztosan nem borzasztó izmos semmid genetikailag, ráadásul nulla tudás esetén egyetlen testrészedet sem kell félteni az izmosodástól.

"nem tudom hogyan működik a kapcsolati rendszer"

Sehogy, ez nem egy maffia.

A gépeket egyébként csak egyfélképpen lehet használni. Rájuk kell ülni/feküdni, és úgy mozgatni a kart, ahogy az engedi, semmi érdekes, egy óvodás is tudja őket használni, ráadásul gyengébbek kedvéért vannak rajtuk matricák. A helyedben nem a gépeken agyalnék, hanem hogy szerezzek egy alapvető tudást az edzéselméletről, a sporttáplálkozásról, a kalóriaszámolásról, mert így tudás nélkül lesznek bajok.

2023. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell senkihez odamenni, sem kérdezni.


Íme egy edzésterv neked:

Guggolás

Felhúzás

Fekvenyomás

Húzódzkodás

Evezés


Mindegyikből mehet 4 kör, max 12 ismétlés. Interneten keress rá a helyes kivitelezésre. Először elég, ha csak a rudat használod, nem kell rá súly. Ha megvan a forma, növelheted a súlyt addig, amígy 5-8 ismétlés közé nem került egy szettben.


Mire ide eljutsz, már lesz fogalmad arról, milyen feladatok fekszenek neked, mennyit bírsz, mennyi pihenés kell. Ezután hónapokkal (nem hetekkel!) elkezdhetsz egy osztott edzésterven gondolkozni.

2023. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
4: ez nem edzésterv, főleg nem egy nőnek.
2023. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg nem edzésterv, de mi az, hogy egy nőnek? Egy nőnek más gyakorlatokat kell végezni, mint egy férfinak? Egy nőnek nincsenek izmai, ők nem emberek? Vannak női gyakorlatok, és férfi gyakorlatok? Nem tudtam.
2023. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%
Egy nőt (kezdőt) odafektetsz a rúddal a fekvenyomó padra és ott pusztul meg.
2023. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
20 kg-ot ki tud nyomni egy felnőtt nő. Azért ennyire ne nézd már le őket, légyszi :D
2023. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem nézek le senkit, azt mondtam,hogy nincs értelme így kezdeni, mert nem jó, még csak nem is biztonságos egyedül. 60 kilós nő vagyok, emlékszem még, mennyit bírtam az elején fekvenyomni.
2023. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Én 60 kilós nőként 40 kilóval kezdtem szériázni fekvenyomásban anno, úgyhogy ne magadból indulj ki. Köszi!
2023. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!