Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha minden gyakorlatot bukásáig...

Ha minden gyakorlatot bukásáig csinálok, akkor arányosan fognak fejlődni az izmaim az egész testemen?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok egy okos ember, mondhatni debil vagyok… Nagyon bonyolultak nekem a testrészekre felosztott edzéstervek, meg hogy mit mikor kell.

Éppen elég nehéz a gyakorlatokat helyesen megtanulni…


Nagy félelmem, hogy bizonyos részeimet aránytalanul túlgyúrom a többihez képest.


És mivel önképzavarom van, meg sem tudom mondani ezt a tükörbe nézve… Ha elkezdem magam “objektíven” vizsgálni, akkor így is - úgyis elképesztő aszimmetriákat fedezek fel magamon.


Az jó megoldás, hogyha mindig minden gyakorlatot bukásáig csinálok? Akkor nagyjából mindenem egyenlő lesz, nem?



2023. febr. 1. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Mi lenne ha mondjuk a 2 kezes gyakorlatoknál odafigyelsz hogy egyenesen tartod a rudat? Ilyen esetekben mindig a gyengébbik oldal fog előbb bukni mint a másik.


Teljesen szimmetrikus pedig sosem lesz senki sem, mindenkinek van domináns keze és lába

2023. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha mindig bukásig mész csak kimeríted magad és nem fogsz annyira fejlődni, mintha periodizálnád az ilyen edzéseket. Lehet még annyira kezdő vagy, hogy mindig megy egy kicsit több, de amúgy rengeteg múlik a kivitelezésen. Mindenesetre ahhoz évekig kell valamit nagyon rosszul csinálni naturálon, hogy aránytalan legyél. Ha minden izomra megy 2 gyakorlat (vagy több) és elég munkasorozat egy héten nem hiszem hogy baj lesz
2023. febr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Emberenkent valtozik, h mi h fejlodik, mennyi edzes, pihi, kaja valik be
2023. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy az ember eleve nem fejlődik szimmetrikusan, ha bukásig edzel, ha nem. Például van akinek a melle nem fejlődik jól, de a többi része meg igen. Szóval asszimmetria az ígyis meg úgyis lesz a fejlődésben.
2023. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudsz vezetni, jó megoldás, ha padlóig nyomod a gázt?
2023. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BeefEater ***** válasza:

Ha ennyire nem tudod megállapítani akkor 3-4 havonta beszélj egy (jó) edzővel, hogy javítsa ki a hibáid és segítsen változtatni az edzésterveden.

Attól, hogy mindent bukásig csinálsz még nem fog minden izmod azonos ütemben fejlődni.

2023. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!