Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő után kezd belassuln...

Mennyi idő után kezd belassulni a fejlődés?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, nagyon jól fejlődök én azt látom magamon. Heti 4-5 edzés. Másfél két óra. Kajálásom bőséges, alvásom kielégítő. Ha 1 éven keresztül így haladnék akkor egész elfogadható formám lenne már. Jelenleg 2 hónapja edzek. Ti mennyi idő után vettetek észre magatokon fejlődési visszaesést?
2023. febr. 4. 10:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Naturálban az első 3 évben ellehet érni a genetikai maximum javát. Olyan ez mint egy verseny autó gyorsulása, 0-100ra nagyon gyors, 100-tól 200-ig már több idő kell, 200-300-ig már "sok" idő, és utána már egyesével látod ahogy nő még 1-et a tempó, a maximum pedig genetika függő.
2023. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ha tartom a jelenlegi tendenciát, akkor az első évben elvileg megmarad ez a rohamos fejlődés, de még lehet hogy a másodikban is.
2023. febr. 4. 15:41
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy fogalmaznék, hogy az első pár hónapban mindentől fejlődni fogsz, 1 év után már kelleni fog egy kevés tudás edzésprogramozást tekintve. Ezek után meg képtelen leszel már úgy fejlődni, mint az első pár hónapban. Ha mindenki úgy fejlődne, mint az elején, akkor 500kgos fekvenyomások és 800kgos felhúzások lennének már..

Sajnos, vagy nem sajnos, de naturálban később periodizálva kell edzened, mert örülni fogsz már annak is egy idő után, hogy 8 helyett 9 ismétlés sikerült.

2023. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%

Ha jól csinálod akkor kb logaritmikusan nő az izommennyiség növekvésed.

Első évben, ha átlagos testalkatú vagy(azaz nem csont és bőr) akkor nagyon nagyon max 6kg izmot szedsz fel (plusz 4-6kg zsírt) második évben 3-4 a maximum(ha az első évet jól csináltad) utánna 2 körül, 3. év után meg már általánosságba örülsz ha összeszedsz 1kg izmot évente.


A trend kb minden esetben ez, a felszedett izommennyiség változhat, attól függően hogy mi a kiindulási alapod, milyen magas vagy és mennyire optimális az edzésed.

2023. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
195 centi vagyok, 90 kg. Nem vagyok csont és bőr. Van rajtam egy minimális zsír, amiből szeretnék lefaragni nyárra. Nem szeretném ha ehhez még jönne zsír nyárra. Ezért egy nagyon minimális kalóridafecit beállításán filózok. Mert elvileg kezdőként kalóriadeficitben is lehet izmot építeni, ha megvan a megfelelő fehérje mennyiség, és akkor a zsírból menne le. Lassú fogyással talán nem vesztenék izmot, erőt, hanem még fejlődnék is valószínűleg. Úgy gondolom hogy ezt a minimális felesleget ami van rajtam, ezt jobb leadni még most, egy enyhe deficittel, mint mondjuk 1 év múlva egy erősebb diétával, mert akkor tuti hogy vesztenék sok erőt is. Most van olyan 22 es testzsírom, olyan 15-16 százalékra ha letudnék menni nyárra, úgy hogy közben izmosodok is, az frankó lenne.
2023. febr. 4. 19:40
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

Sajnos el kell, hogy keserítselek, de bármennyire is szajkózza az összes fake naturál fitnesz influnszer azt, hogy kalóriadeficit mellett lehet izmot építeni, sajnos nem igaz.


Lehet, ha még soha az életben nem végeztél súlyzós edzést és nem kaptál olyan ellenállást, mint egy súlyzós edzés által. De ez a mennyiség is rettentően minimális, kb. elhanyagolható.

Akiket látsz, hogy fogyás után jobban néznek ki, az nem azért van, mert izmosodtak, hanem mert tónusba kerültek a már meglévő izmai is a zsírvesztés miatt.

+ha most nem jól csinálod a diétát, akkor még ezt a minimális izomzatot is elveszted, ami most lehet rajtad.


Szintentartásnyi kalória + 100. Ezzel havi szinten fél kgot híznál, ami az első évben tökéletes. 1 év alatt nem fogsz tudni maximum 5kg izomnál többet felpakolni, bármennyire is próbálja minden kokszos 18 éves gyerek tiktokon az ellenkezőjét hangoztatni. Ez a tudomány, ezek tények, ez ellen nem tudsz mit tenni.


Izmosodni zsír nélkül nem tudsz, de minimalizálni tudod úgy, hogy minél kevesebb a többlet. Nem fogsz jobban izmosodni a +500-as többlettől, ellenben több zsír megy majd fel rád.


Letudsz menni 15%-ra, de nem fogsz mellé izmosodni / nagyon minimálisat, ami tényleg az elhanyagolható kategória.


Én a helyedben nem törekednék arra, hogy minél szálkásabban induljak neki, mert egyébként sem lehetséges naturálban a szálkás forma megtartása. Kezdj el szépen lassan izmot építeni, 1-2 évig legyél +100-150 kalóriatöbbletben, és majd utána leadod a zsírt pár hónap deficittel.

2023. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi értem. Viszont így nyárra szarul fogok kinézni. Jobban járnék akkor ha gyors fogyással leodbnék egy 5-6 kg ot, aztán onnan építkeznék minimális kalóriatöblettel?
2023. febr. 4. 20:02
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Amm kérdező el kell hogy szomorítsalak, de a testépítés nem fél éves folyamat. Ha nem lenne rajtad zsír akkor sem biztos hogy 6 hónap alatt olyan óriási változást látnának rajtad az emberek. Ahhoz hogy ténylegesen lásson valaki valamit ahhoz legalább 1 év kell.


Izmot lehet felszedni deficitben az elején, ha van rajtad alapból elég zsír, értsed 17-8% felett

Tudom hogy gyorsan akarsz eredményeket látni, de ne akarj 1 hónap alatt 6kgt leadni.


Menj edzeni, add le 2 hónap alatt a súly és onnan indulj szépen újra.

2023. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A testépítés egy örökké tartó folyamat. Nagyrészt genetika függő. Gyúrhatsz egész nap, mint a pék, és alig megy fel rád valami, de ha megáldott az Isten 1 év alatt is többet felszedhetsz, mint én egész életemben. Azt mondják annak jó a genetikája aki edzés nélkül sem néz ki rosszul.

Én 51 kilósan kezdtem, ennyi voltam 18 évesen. Átfújt rajtam a szél. 4 év alatt mentem fel 67.5kg-ra, nagyon nehéz volt, mert a kajálást nehéz volt tartani, a kalóriapluszt. És most jön a tanulság, jött a munka 12 órázások, abba maradt a kaja és a mozgás, és visszaestem 57kg-ig. Akkor váltottam, mert nem volt egészséges az az életmód. A lényeg, ha edzel 1 évig, nagyon jó, abbahagyod és lassan elkezd leépülni az izom. Nem elég megszerezni, meg is kell tartani, ez nagyon fontos.

2023. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember egyedi, és nagyon nagyok az eltérések. Mintha azt mondanád, hogy egy autó 7 litert fogyaszt. Igaz, de az enyém dízel, tehát 4 litert eszik, a másik egy egyterű benzines, az 11 litert. Pontosan ennyire nagyok lehetnek az eltérések az emberek terén is, ezért innen nem fogjuk tudni megmondani, mi lenne neked az ideális.

A fejlődési visszaesés hónapról hónapra csökken, és attól függően, hogy amúgy már mennyi izom van rajtad, a lassulás 1 éven belül is feltűnhet, de 2-3 éven belül biztos. De ha abba hagyod 1 év után, akkor annyit is ér az egész.

2023. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!