Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvőtámasznak van valami...

Fekvőtámasznak van valami jelentősége izomépítésnél, lehet vele izmot építeni?

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy a fekvőtámasz csak kezdőknek jó főként, mert nem lehet nehezíteni meg stbb..

Viszont ma push nap volt, mell, váll, tricepsz, ezeket jól legyilkoltam és az edzés végén gondoltam nyomok pár fekvőtámaszt. Annyira ki voltam fáradva, hogy csak 6db fekvőtámasz ment összesen.


Úgy tudom, hogy a bukásig közeli, alacsony ismétléses sorozatokkal lehet izmot építeni.

Nekem 6 ismétlés ment, tehát akkor most mi a helyzet? Vagy ez nem számít ha már ki vagyok fáradva és csak azért ment csak kevés ismétlés?

Ezt nem teljesen értem, mert ha kellően előfárasztom magam, akkor viszonylag kis súllyal is csak kevés ismétlés fog menni és úgy jutok el bukásig.


2023. febr. 12. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon félreértitek az edzéselméletet és a DietGainz videókat. Az izomépítés egy hosszútávú folyamat, amit a progresszív túlterheléssel lehet konzisztensen biztosítani. A prorgresszív túlterhelést pedig a bukás közeli sorozatokkal, és a minél nagyobb és hosszabb feszülési időkkel (TUT) lehet biztosítani. Az, hogy te egy intenzívebb push nap után a kifáradt izmaiddal fekőtámaszozgatsz, aztán 6 ismétlésnél nem megy több, abból semmi nem következik a progresszióra nézve, ezáltal az izomfejlődéshez az a 6 darab fekvőtámasz rohadtul nem járul. Egy keményebb felhúzás után nekem is annyira halott a lábam, hogy saját testsúllyal alig bírok leguggolni. Akkor szerinted melyiknek van nagyobb izomépítő hatása? Az edzés végi saját testsúlyos guggolgatásnak, amiből 10 ismétlés után úgy ég a combom, mint a tűz, vagy az azt megelőző 200 kilós felhúzásnak?

A fekvőtámasz egyébként egy remek összetett gyakorlat kezdőknek, mert tök jól megtanítja az egyént a nyomó izmok használatára és a törzs (core) aktiválására, de az első néhány hónap után semmilyen hipertrofikus hatása nem lesz otthoni fekvőzgetésnek. Lehet progresszálni a fekvőtmaszt is, ha súlytárcsákat raksz a hátadra (vagy mondjuk egy hátizsákba), de minek ezzel szopni, amikor ott a plusz súlyos a tolódzkodás, a fekvenyomás, a ferdepados nyomás, a negatív nyomás, a kézisúlyzós nyomás, a csigás összehúzás, a különböző gépek, akár még a tárogatás is.

2023. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ha annyi lenne az egész, hogy minél erősebb legyen valaki és legyen progresszió, akkor miért van jelentősége a volumennek?

Miért nem edz mindenki nagyon alacsony ismétlésekkel és sorozatokkal, hogy jobban erősödjön, ezáltal gyorsabb lenne a progresszió és akkor jobban jönne az izom is. Pl mellre heti 3x 3x5 fekvenyomást csinál, akkor jobban fog erősödni, mintha csak heti 2x csinálna belőle 4x10-et, utána meg még csinál rá 3x12-t egy másik gyakorlatból.

2023. febr. 12. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az erőnövelés sem annyi, hogy "rohadt nagy súlyok, kevés ismétlések, aztán jön az erő". Ezzel a hozzáállással hosszútávon pont nem fogsz tudni fejlődni erőszintben. Nézz meg egy erőemelő edzésprogramot, ott is hatalmas szerepe van a volumennek. Plusz a progresszíó nem egyenlő az erősödéssel, ugyanis az is progresszió, ha nő a volumen, vagy ha nő a pozitív szakasz robbanékonysága és tempója, vagy ha javul a technika, meg még sorolhatnám.
2023. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én próbáltam már, hogy kevesebb gyakorlatot csináltam kevésbé fáradtam le, hamarabb regenerálódtam, de volt eredménye. Annyi ideig nem csináltam, hogy meggyőződjek, de nekem működött, hogy csak 3-4 gyakorlatot csináltam 3*max 10et, de inkább csak 6-7-et.
2023. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!