Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szákásítás alatt erősödés?...

Szákásítás alatt erősödés? Illetve formás/kockás has?

Figyelt kérdés
Tehát már egy ideje tömegelek, de már kicsit bevan “zsírosodva” a derekam,csipőm tájéka(7kg-ot szedtem fel) szépen fejlodok erőben és izomba is ezért arra gondoltam egy pár kg-tól megszabadulnék( pontosabban testzsíromat szeretném csökkenteni) de azzal nem teljesen vagyok tisztában hogy tudok e ugyanúgy hétről hétre nagyobb sulyokkal/ismétlés számokkal dolgozni, ez mennyire lehetséges? Illetve nekem sosem volt laposabb/formasabb hasam szeretnek abba is belevágni, külön eddzek ra? Nyilván tudom hogy nem attól lesz kockashasam hanem a deficiten és az étkezésen mulik de esetleg segítene?

2023. febr. 21. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

"tudok e ugyanúgy hétről hétre nagyobb sulyokkal/ismétlés számokkal dolgozni"

Szálkásítás, kalóriadeficit alatt is működhet az erősödés és a progresszió, viszont a kettő nem feltétlenül ugyanazt jelenti. A progresszió nem annyi, hogy minden héten egyre nagyobb súllyal, egyre nagyobb ismétlésszámmal dolgozunk, ugyanis ez haladó szinten kvázi lehetetlen. Ha ez lehetséges lenne, akkor én már 300 kilóval guggolnék 20 ismétlést. A progressziónak nem is hétről hétre, hanem sokkal inkább ciklusról ciklusra kell megvalósulnia.

2023. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen bocsánat ezzel tisztában vagyok, én ezt úgy ertettem hogy pl csináltam mondjuk vállból nyomásból 6-ot és kövi héten ugyanazzal a súllyal 7-et ez nálam fogjuk ra szokott működni én erre gondoltam csak nem igazán sikerült konkretan megfogalmaznom:(
2023. febr. 21. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha kezdő vagy még összejöhet, később ciklusonként örülsz ha hozzáadsz 1-2 ismétlést. Persze sok múlik a kivitelezésen, csalással sokat hozzá lehet adni. Mindenesetre remélem tanultál a hibádból és nem fogsz értelmetlenül sokat enni a jövőben, mert magadat hátráltatod. Sok sikert.
2023. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%
Nőstény vagy?
2023. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen
2023. márc. 5. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!