Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alacsony ismétlésszámű, magas...

Alacsony ismétlésszámű, magas sorozatszámű sorozatok (pl. 10x3) mennyire alkalmasak izomépítésre?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Intenzitástól függ, de ez a típusú volumen valójában semmire nem jó igazán. Nem véletlenül nem alkalmaz senki ilyen volumentípust egyetlen edzésprogramban sem.
2023. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kínai súlyemelők meg a Westside Barbell erőemelői edzenek így
2023. febr. 26. 23:50
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen. És ők szerinted izomnövelési céllal, testépítői fókusszal edzenek?
2023. febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát, azért örülnék, ha olyan izmos lennék, mint egy kínai súlyemelő
2023. febr. 27. 00:12
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nagy a terhelés, akkor erőnövelésnek jó. Ha viszont kicsi a terhelés és az ismétlésszám is, akkor kb. semmire nem jó.
2023. febr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted a kínai súlyemelők naturálok? Egy lapon említhetőek egy átlagos konditermi arccal?
2023. febr. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A Westside-ban azért csinálják, hogy a robbanékonyságot fejlesszék, mert ugye minél robbanékonyabban tudod megindítani a súlyt, annál könnyebb lesz kinyomni, vagyis nagyobb súlyt is meg lehet mozgatni.


De izomépítésre akkor semmi hatása?

2023. febr. 28. 02:09
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Nyilván van hatása, ha mondjuk a maximum 85%-val csinálod. Csak az a kérdés, hogy hosszabb távon az idegrendszer meddig fogja bírni.

Én még nem próbáltam ki, ezért nem tudok róla biztosan nyilatkozni (5 ismétlés alá nem mentem eddig), de az általános vélemény külföldi fórumokon is az szokott lenni, hogy egy ideig jó (pl. ha erőben megakadsz), aztán kénytelen az ember csökkenteni terhelést.

Ha részletesebben akarsz olvasni róla, ezt tudom ajánlani:


[link]


Itt az a konklúzió egyébként, hogy "the results demonstrate that there was no difference in the relative increase in muscle volume and maximal strength using different protocol repetitions (3x10, 10x3 and 5x6) during volume-equated training."

2023. febr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!