Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány feladatot csináltok...

Hány feladatot csináltok általában egy-egy izom csoportra?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót és máshol is olvastam, hogy pl. hátra elég 3 gyakorlat 4 szettben 12x vagy 12,10,8,6 stb.-vel.


Én általában 6-ot csinálok hátra és egyiket sem kevés súllyal, viszont mivel kevesebb lett az időm, kimarad egy egy izomcsoport, mint pl. a váll, has. A kérdésem arra irányulna, hogy ha pl. csökkenteném a feladatok számát és ezáltal más izomcsoportra is jutna idő, nem -e esnék vissza teljesítményben ahhoz képest, mint amikor 6 feladatot csináltam.


Példa


Eddig az egész hétfői nap elment háttal, mert 6 gyakorlatot csináltam


Húzódzkodás saját súllyal

Döntött törzsű evezés

Széles lehúzás

Egykezes evezés (vagy fűrészelés)

Kétkezes evezés

Lehúzás szűken


Most viszont arra gondoltam, hogy elég -e a 3-4?



2023. márc. 15. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Mi az a feladat? Gyakorlatra gondolsz? Egy izomra elég annyi gyakorlat, amivel funkcióját tekintve az adott izomcsoport teljeskörűen leedzhető. Hát esetében például szükség van egy függőleges és egy vízszintes húzásra a telejskörűség végett. Te például minek csinálsz háromféle lehúzást és háromféle evezést, amikor mozgásminta tekintetében ezek ugyanazok a gyakorlatok. Ha húzódzkodsz (előbb-utóbb egyébként kevés lesz a saját testsúly, és kelleni fognak a plusz tárcsák), akkor minek van két másik lehúzásod? Ha döntött törzsű evezel, akkor minek fűrészelsz egykezessel meg kétkezessel is? Felesleges időpocsékolás, feleslegesen hátráltatod a regenerációdat. Te vagy az a kategória, akinek a bicepsz leedzése egy teljes óra, mert kalapácsol, scott gépezik, francia rudazik, egyenes rudazik, csigázik, és a végén még leül egy kis kontrollált karhajlításra is, igaz?
2023. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ajajj.. Nagyon nem vagy képben.


Olvass utána a volumen intenzitás párosnak, mert így csak az idődet vesztegeted az edzőteremben.


Egy izomra nem kell 5-6 gyakorlatot csinálni. Sőt, ne is gyakorlatokban gondolkodj. Szerinted a tested tudja, hogy te most éppen húzódzkodást, vagy éppen mellhez húzást csinálsz? Ő mozdulatokat ismer.


Mozgásmintákban kell gondolkodnod. Legyen 1 vertikális és 1 horizontális húzásod meg még esetleg 1 kifejezetten széles hátizomra, pl egykezes evezés, iliac lehúzás, bármi.


6 gyakorlatot pedig úgy tudsz csinálni 1 edzésen, hogy 0 intenzitással edzettél, azaz, körülbelül annyira fog hatékony az edzésed, mintha otthon maradtál volna.


Lényegtelen mennyi gyakorlatot csinálsz, mert a heti össz volumen lesz a mérvadó. 6 gyakorlat jelen esetedben akkor lenne jó, ha mind a 6 gyakorlat 2 szettel lenne körülbelül végezve, nem pedig 4 szettel.. 6x4 szett = 24 szett.. Rengeteg, ennyire még koksszal sincs senkinek sem szüksége. Ennek a fele bőven elég lesz, ha tényleg intenzíven edzel.


Egyébként pedig minden izmot 2 gyakorlattal le tudsz edzeni normálisan, hát és mell esetében talán 3 is kellhet, de a fejlődésed nem ezen fog múlni, hanem azon, hogy megkapod-e a kellő terhelést heti szinten.. Olvasgass még a témában, mert nagy a sötétség még nálad sajnos.

2023. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha te több héten/hónapon keresztül is tudsz úgy edzeni, hogy csak a hátadra 6 különböző gyakorlatot (feladatot 😂) végzel 4x12 volumennel anélkül, hogy lesérülj, akkor kíváncsi lennék, hogy mekkora súlyokat használsz.
2023. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem koxolsz, heti szinten 6 gyakorlat sok hátra.
2023. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-4et
2023. márc. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!