Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A magasság mennyire korlátozó...

A magasság mennyire korlátozó tényező az erőben?

Figyelt kérdés
Nagyobb testsúllyal ugye nagyobb erőt lehet kifejteni. Súlycsoportok is ezért vannak. 170 centis magassággal meg nem leszek 100+ kiló. Jobb esetben is olyan 85kg körüli tömeget érhetek el. Az is már nagyon max kategória. Így meg tudom felvenni a versenyt a 120-150 kilós izomkolosszusokkal. Tehát ez alapján igazán erős sosem leszek. Legfeljebb a súlycsoportomhoz képest, de a relatív erőben én nem hiszek.

2023. márc. 27. 03:47
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

"Tehát ez alapján igazán erős sosem leszek. Legfeljebb a súlycsoportomhoz képest, de a relatív erőben én nem hiszek."


Ha megválaszoltad a saját kérdésedet, akkor mi értelme volt ezt az egészet kiírni?

2023. márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Én anno 65 kilósan is leguggoltam 170-nel, meg felhúztam a 200-at, amíg nálam 30 kilóval nehezebb gyúrósok bőven kisebb súlyokkal szenvedtek, úgyhogy ez az erő dolog egy fokkal bonyolultabb annál, hogy "minél többet mutat a mérleg, annál nagyobb súlyokat tudsz megmozgatni". Inkább az a kérdés, hogy miért 120-150 kilós koxos profi versenyzőkhöz akarod mérni a naturál hobbigyúrós erőszintedet? Ezt nem értem, hogy miért mindenki az elit csodagenetikákhoz méri magát. 65 kilósan nyilván nem fogsz olyan eredményeket letenni az asztalra, mint egy 130 kilós profi kártyás, de ez ne okozzon már szorongást.
2023. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés ember tud erős lenni kicsi tömeggel. Általában azoknak megy akik alacsonyak, tehát ilyen 165-170 centi körüli magasság és ahhoz 65-70 kiló szín izom az illető. De ha te 180 centi vagy és 60 kiló, akkor nem fog menni.
2023. márc. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Pedig relatív erő igenis létezik, de annak hasznát inkább a szertornában lehet érezni, s kevésbé az erőemelésben.
2023. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minek sportolsz akkor egyáltalán?

Az összes olyan sport, ami küzdelemről, erőkifejtésről szól, a relatív erőn alapszik.

Nem véletlen vannak súlycsoportok is.

2023. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!