Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szálkásítás közben nem...

Ha szálkásítás közben nem gyengülök, akkor nagy a valószínűsége, hogy izmot sem veszítek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 hete tart a kalóriadeficites időszakom (viszonylag magas deficit, 700-1000, ezzel lehetne vitatkozni, de nekem ez tartható mindenféle szenvedés nélkül. Az akaraterő csodákra képes.. :D), és azt vettem észre, hogy a fő gyakorlataimnál nem gyengültem, sőt, tricepsz/bicepsz gyakorlatoknál mindegyikben erősödtem 7 hét alatt. (+ ismétlések stb).


170cm vagyok, 77.5kgról indultam, most járok 72.5kgnál. (igen, lassan eltűnik, kicsi vagyok, stb stb, de késő jöttem rá, hogy felesleges tömegelnem és behíznom mint állat, mert semmi értelme nem lesz. A cél egy alacsonyabb testzsír%, majd onnan szintentartásnyi kalórián edzés)


-5kg, zéró gyengülés. Ha nincs gyengülés, nem volt izomvesztés sem? (tudom, hogy gyakorlatilag alig van rajtam izom ezért nem kellene aggódni emiatt, hisz nincs rajtam testépítő szintű izomtömeg)


A kérdés onnan adódik, hogy haverom 80kgról 70kgra szálkásított, és a 150kgos guggolás szériája lement 110kgra, amit elég drasztikusnak tartottam.



2023. márc. 29. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez marhaság, hisz ugysem tartható.
2023. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint micsoda nem tartható? Nem életem végéig fogok deficitben lenni, de ez azt hittem egyértelmű.. :D 67kg a max, amire leszeretnék menni. Jobb esetben még 1-2 hónapig leszek deficitben.
2023. márc. 29. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szálkásítás közben nem gyengülök, akkor nagy a valószínűsége, hogy izmot sem veszítek?"

Az erő és az izom között valóban nagy az összefüggés, és ha nem gyengülsz, akkor jó eséllyel az izomveszteség tényleg nem jelentős, de ezt száz százalékban kijelenteni nem lehet.

2023. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miota edzel? Mekkora sulyokat hasznalsz? Lehet akkor se voltal epp hu de jo eroben amikor kezdted a dietat. Egy alap eroletbol azert nem csokken az eroszint mint egy szinte kimaxolt allapotbol.

A haverod vmit nagyon elcseszett ha 40kgot csokkent a guggolasa szeriaba... Ilyen nemnagyon van, aranyaiban az kvasok

2023. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Másfél éve edzek.


Jelenleg 72kg, 40kg-40kg egykezes fekvenyomás 3x6-8 ismétlés. 2-3mp negatív szakasz


Döntött pados egykezes fekvenyomás 3x10-12 ismétlés 2-3mp negatív szakasz


Merevlábas felhúzás 140kg 3x6-8


Bicepsz/tricepsz gyakorlatoknál kivétel nélkül mindegyikben progresszió van.

2023. márc. 30. 01:09
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Sose ertettem ezeket "a 70-80 kiló vagyok, szálkásítok" jelenséget.

Mit szálkásítasz jóember?

2023. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szálkásítás az a fogyást kellene, hogy jelentse normál esetben. Miért ne fogyhatna bárki bármikor?


170cmhez legyek 90kg? Hol láttad, hogy írtam volna mi a célom? Nekem mindig is jobban bejött egy szálkásabb fizikum, mint egy fedettebb, mégha gyengébb is vagyok ilyenkor.

2023. márc. 30. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!