Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, ha ilyen...

Mit csináljak, ha ilyen akadályokba ütközök szálkásítás során és ez okozza a stagnálást?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, csak hétvégén vagyok otthon, így hétköznap megtudom oldani rendesen a kajálást, meg van a kalória deficit.

Azonban minden pénteken hazamegyek hétvégére.

Pénteken pont úgy vannak óráim, hogy reggeltől délutánig és nincs időm ebédelni. A buszt is éppen elérem, este 9-re érek haza, úgy hogy csak reggelit ettem aznap, nagyon ritkán, néha van amikor sikerül az ebéd.

Ilyenkor péntekenként a szüleimnél hagyomány lett, hogy valami kaját csinálnak, vagy rendelnek.

Amikor hazaérek már nagyon éhes vagyok, és meg sem engednék azt, hogy este 9-kor én nekiálljak főzni amikor van kaja.

A többi nap megtudom oldani a kajálást, csak a péntekkel van baj.


Ezt hogy oldjam meg?


2023. ápr. 12. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Abszolút nincs időd enni? egy 10-15 perc szüneted csak van.


Amúgy akkor tuti készítenék valami egyszerű és könnyen ehető ebédet még csütörtök, akár valami burritot vagy nyári tekercset.


Illetve ha csak reggeliztél, meg a szüleidnél vacsorázol akkor nem vagy bent a kalóriakeretben?

2023. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem sajnos, 2-kor van vége az órámnak és 14:10-kor már indul a buszom.


Ott a kollégiumban én nem szoktam főzni, 5 napra viszek kaját, de általában az van, hogy pénteken nem tudom megenni, mert nincs rá időm és mire hazaérek akkor meg csinálnak kaját, így a pénteki kaja ki van dobva, mert már 5 napos, stbb..


Attól függ, hogy mit csinálnak, sokszor rendelnek 2db családi 50cm pizzát, egy olyanban 400 kalória is van egy szeletben. És hát elég éhes vagyok estére, hogy csak reggelit ettem. Reggelivel beviszek kb. 500 kalóriát, a keretem az 2200 kalória, a maradék 1700 kalória azt 4-5 szelet pizzából már kijön, de ennél többet szoktam enni.

2023. ápr. 12. 13:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve az is probléma, hogy általában szokott maradni, ezt elteszik következő napra, és hát én megkívánom, eszek belőle, így szombaton is sokszor van félre evés.
2023. ápr. 12. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Buszon nem tudsz enni?

egyetemista vagy? (én anno órán is szoktam néha :D akinél lehetett)


Vagy szólni szüleidnek, hogy valami egészségesebb alternatívát rendeljenek neked.

2023. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak arra figyelnék, hogy a pénteki nap is legyen meg a fehérjebevitel, illetve ha nem is a rendes deficit, de semmiképp se legyél óriási többletbe.


1 napon nem fog semmi múlni, szóval, ha pénteken esetleg nem lennél deficitben, netalán még többletben is lennél, akkor sem kell aggódnod.


Megoldások: csütörtökön bemész a boltba, veszel valamilyen magasabb fehérjetartalmú ételt (pl cottage cheese = 100g/90kcal/14g fehérje, vagy valamilyen magas fehérjetartalmú pudingot = 100g/80kcal/10g fehérje, vagy valamilyen csomagos sonkát = 100g/~100kcal/~14-18g fehérje) és megeszed a buszon.


Én bejárós vagyok, szálkásítok, és délután a buszon még edzés előtt előveszem a dobozom, és megeszem a kajámat. Nem olyan nagy dolog ez..


Vagy, megkéred a szüleid/családtagjaid, hogy rendeljenek neked egy fokkal jobb ételt (bár szálkásításnál ilyen dolgok, mint pizza, hamburger, az nálam kizárva.. 1800 a keretem, és semmi baj nincs ezekkel az ételekkel, de nem fogom lecserélni a "normális" étkezésemet 1 szelet pizzára.. :D Minden kalória aranyat ér ilyenkor)


De, a legegyszerűbb megoldás még mindig az, hogy beugrasz csütörtökön a boltba, péntekre veszel valami magasabb fehérjét tartalmazó dolgot, és megeszed hazafelé menet.


"így a pénteki kaja ki van dobva, mert már 5 napos"


Én simán megeszem az 5 napos kaját is, ha olyan a helyzet. Ha végig hűtőben volt tartva, akkor a hazaút alatt nem fog semmi sem megromlani és még ehető kategória.


"Illetve az is probléma, hogy általában szokott maradni, ezt elteszik következő napra, és hát én megkívánom, eszek belőle, így szombaton is sokszor van félre evés."


Félre evés nálam is van, és mindenkinél. Nem vagyunk profi testépítők, nem 5%-ra akarunk leszálkásítani. Legyen meg a deficit, a fehérjebevitel, és kész.

2023. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nehezen tudom ezt elképzelni

mindenhol tartanak szüneteket.

mindenhol van egy 20perces ebédszünet

mondjuk én biztos nem ennék 4-5napos kajákat ilyen hejzetben

vennék egy airfryert aztán abban lehet húst sütni, zöldségeket párolni stb

2023. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!