Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásitás kérdés(ek)?!

Szálkásitás kérdés(ek)?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Április 1.-én kezdtem bele a szálkásitó étrendembe, az alábbi makrókkal; 1500-1600 kcal, 140-150g ch és 130-140g fehérje, zsir 40g max. Egész nap iszok kb szóval a vizbevitelell nincs gond.

Rólam egyébként ; 2000-2500 kcal-al súlyt tartok, 2500+ al tömegeltem.

Idén már csak súly tartás volt eddig 2000 kcal napi bevitellel.

Az étrend teljesen clean, zab, fehérje, csirke, rizs, zöldségek, tojás, avokádó, hal... változatos. csaló étkezés nem volt.

Mikor kezdtem a diétát 69.3kg voltam, jelenleg 66.7. Tudom hogy első hétben sok viz jöhetett le rólam, de 2.5 kiló kb 2 hét alatt igy is soknak tűnik. A célom egyébként a testzsirom csökkentése, de jó lenne nem 60kg alá mennem :)

BIA technológiás mérleggel mérem a súlyom/testzsirom, ami 30.5% volt amikor kezdtem, jelenleg 32% , tehát annak ellenére, hogy a súlyom csökkent, a testzsirom feljebb ment...

Az edzésem pedig: Heti 4 edzés (50-60 perc súlyzós gymben[nagy súlyok]) + 20 perc 13 emelkedőn séta

A kérdéseim pedig ;

1. Az erő szintem nem csökkent, ua súlyokkal edzek mint előtte, létezik, hogy izmot vesztettem de nem csökken az erőm? vagy létezik, hogy az egész 2.5kg viz? Nagyon sokat iszom egyébként.

2. Min kéne változtatnom, hogy a testzsirom csökkenjen? mitől nőhet a diéta ellenére?

3. Emelnem kéne a ch bevitelen ? (Kardiót direkt nem viszem túlzásba)

4. Kb mennyi idő lehet egy 20%-os testzsir elérése?


Egyéb; Nem fizikai munkát végzek, 168cm vagyok és 23 N


Köszi előre is a hozzáértők segitségét! :)



2023. ápr. 13. 09:42
 1/2 anonim válasza:
A mérlegek kétlem, hogy igazán pontosak. Ami tuti az a 7 pontos testzsírszázalék mérés tolómérővel. Vannak fent a neten kalkulátorok. Így lesz egy biztos kiindulópontod.
2023. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem sok az a 2 kg.Teljesen normalis.Az erő tovább vwled marad ha tartod azt az ibtenzitást ugyanazokkal a terheléssel.Bizonyára majd csökkenni fig attól függően milyen ütemben megy a zsíregetes de ez nem olyan brutal drasztikus erővesztes lesz,ha nem visted rúlzasba.Az ivás nagyon fontos jol teszed hogy figyel rá.

Én iolyan 3 hónaposra lőném be a helyedben az elerendő célt.Mert sokkal optimálisabb és fokozatosabb lesz az atalakulás.Nem kényszerít gobdolom az idő(nem versenyre keszülsz(

2023. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!